Centrum Tance logo
Začíná 16. 09. 2021
Femme fusion

Femme fusion

(RB73711, pravidelný kurz, začátek: 16. 9. 2021, konec: 16. 12. 2021)

Budeme tančit naplno! Zaměříme se na tanec inspirovaný současným hudebním světem a tancem, který můžeme vidět ve videoklipech zahraničních umělců. Jde o kombinaci street dance, Hip-Hopu, R’n’B, ale i výrazového tance.Doporučujeme všem, kteří se chtějí dozvědět více o světě, kde show must go on!

čtvrtek 16. 09. | 20:00
60 minut

Valerie Baráková
Valerie Baráková

1 990 Kč

Femme fusion O kurzu

Budeme tančit naplno! Zaměříme se na tanec inspirovaný současným hudebním světem a tancem, který můžeme vidět ve videoklipech zahraničních umělců. Jde o kombinaci street dance, Hip-Hopu, R’n’B, ale i výrazového tance.
Doporučujeme všem, kteří se chtějí dozvědět více o světě, kde show must go on!

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud máte rádi moderní hudbu, chcete vybouřit své emoce, být v komunitě lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Valerie Baráková

Valerie Baráková

Valerie má za sebou školu lektora a tanečníka Filipa Jankoviče. Vyučuje lekce twerku, street dance, commercial dance (MTV dance) a high heels.Všechny lekce jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro jedince, kteří už zkušenosti s tancem mají.Momentálně dokončuje kurz fitness instruktora s akreditací MŠMT ČR. Mé lekce Při výuce dbám na správnou…

Více na profilu lektora