Centrum Tance logo
DAP Team - Street Berries

DAP Team - Street Berries

(RI63618, taneční skupina, začátek: 17. 4. 2020, konec: 29. 6. 2020)

DAP Team Street Berries je uzavřená taneční skupina, do které jsou členové pečlivě vybírání profesionálními tanečníky a lektory Dance Academy Prague. Offline tréninky: Pátek 5. 6., 12. 6., 19. 6., 26. 6. 17:00-18:00 CT Praha, Václavské nám. 36. Online tréninky: Pondělí 1. 6., 8. 6., 15. 6., 22. 6., 29. 6. 16:30-17:30 přes aplikaci ZOOM.  

pondělí 08. 06. | 16:30
60 minut

Online lekce
HBO
HBO

2 300 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.

DAP Team - Street Berries O kurzu

DAP Team Street Berries je uzavřená taneční skupina, do které jsou členové pečlivě vybírání profesionálními tanečníky a lektory Dance Academy Prague.

  • Offline tréninky: Pátek 5. 6., 12. 6., 19. 6., 26. 6. 17:00-18:00 CT Praha, Václavské nám. 36.
  • Online tréninky: Pondělí 1. 6., 8. 6., 15. 6., 22. 6., 29. 6. 16:30-17:30 přes aplikaci ZOOM.

 

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud máte rádi moderní hudbu, chcete vybouřit své emoce, být v komunitě lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

HBO

HBO

Aneta HBO Prchalová je tanečnice JAD DC, lektorka a choreografka v různých tanečních skupinách např. Dance Academy Prague by Yemi A. D. Tanci se věnuje od dětství a byla součástí mnoha tanečních show, koncertů, videoklipů, ale i například i divadelního představení nebo reklam. Zaměřuje se na street styles (hip hop, locking, house dance aj.). Její…

Více na profilu lektora