<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Začíná 17. 06. 2019
Hip Hop

Hip Hop

(RP60422, otevřená lekce, začátek: 17. 6. 2019, konec: 17. 6. 2019)

Wahe má hip hop v malíčku. Je to profesionální tanečník a lektor, který dokáže zaujmout, nadchnout a naučit tančit každého, kdo přijde na jeho lekci. Lekce na sebe nenavazují, proto můžete přijít kdykoliv. Těšíme se na vaši účast.    

pondělí 17. 06. | 17:30
60 minut

Wahe
Wahe

180

Hip Hop

O kurzu

Wahe má hip hop v malíčku. Je to profesionální tanečník a lektor, který dokáže zaujmout, nadchnout a naučit tančit každého, kdo přijde na jeho lekci. Lekce na sebe nenavazují, proto můžete přijít kdykoliv.

Těšíme se na vaši účast.

 

 

Hip Hop

Slovem hip hop se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a hlavně na konci 70. a začátku 80. let v černošských ghettech v USA jako spojení jamajských a amerických vlivů. V 90. letech se stal široce populárním. Čtvrť, která hip hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Především to byli Afroameričané a Portorikánci. Ulice Bronxu se tak staly semeništěm gangů, prostituce a násilí. V důsledku migrace obyvatel z Karibiku začaly ve stejné době do afroamerických čtvrtí New Yorku pronikat jamajské hudební trendy. Zejména to byla subkultura DJ-ských sound systémů. Jamajský způsob hraní spočívá v tom, že do sebe DJ porůznu skladby na gramodeskách míchá, experimentuje s přehráváním, pobízí posluchače k tanečním pohybům či k opakování hesel. Jedním z takových Djů byl i DJ Kool Herc, který se se svou rodinou přistěhoval právě do Bronxu. Zde 11. srpna 1973 předvedl tamnímu publiku svůj osobitý způsob DJ-ingu a způsobil tím nekontrolovatelnou vlnu nadšení, která způsobila vznik hip hopu.

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Wahe

Wahe

Jeden z nejlepších tanečníků streetových stylů v ČR. Narozen v Arménii 25. července 1983 v Abovjanu. V roce 1993 se přestěhoval do České republiky, kde žije do teď. Tančí celý svůj život. Začal s arménským folklorem a později, v 11 letech, zažil hip-hopovou hudbu v uprchlickém táboře v České republice a zamiloval se do ní. Urban stylez se začal…

Více na profilu lektora