Centrum Tance
Začíná 15. 03. 2020
Street dance: Mírně pokročilí

Street dance: Mírně pokročilí

(RP66640, otevřená lekce, začátek: 15. 3. 2020, konec: 15. 3. 2020)

Radost z tance ve spojení různých stylů street dance! Lekce jsou určeny zejména začátečníkům všech věkových kategorií, ale vítání jsou i tanečníci, kteří mají zkušenost. Na lekcích se zahřejeme jednoduchými tanečními kroky, protáhneme se a naučíme se krátkou choreografii. Cílem je pobavit se, uvolnit a odhodit strach.

neděle 15. 03. | 18:00
60 minut

Martina Kalousková
Martina Kalousková

200

Street dance: Mírně pokročilí O kurzu

Radost z tance ve spojení různých stylů street dance! Lekce jsou určeny zejména začátečníkům všech věkových kategorií, ale vítání jsou i tanečníci, kteří mají zkušenost.

Na lekcích se zahřejeme jednoduchými tanečními kroky, protáhneme se a naučíme se krátkou choreografii. Cílem je pobavit se, uvolnit a odhodit strach.

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud máte rádi moderní hudbu, chcete vybouřit své emoce, být v komunitě lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Martina Kalousková

Martina Kalousková

Tancuje snad od doby, kdy začala chodit, protože maminka tehdy měla vlastní taneční skupinu. Nicméně začínala jako sportovní a moderní gymnastka a až pak přišel taneční kroužek pod Domem dětí a mládeže v Přerově. Následovala taneční škola Hit, poté Crazy Dance, jedna z prvních skupin na české hip hopové scéně, a byla taky u počátků úspěšné skupiny…

Více na profilu lektora