Centrum Tance logo
Začíná 20. 04. 2020
Dancehall

Dancehall

(RP67716, dap class, začátek: 20. 4. 2020, konec: 20. 4. 2020)

Dancehall je styl hudby, tance a označení pro celou kulturu pocházející z karibského ostrova Jamajky. Na open classech se vyučují jednotlivé kroky a jejich variace, stejně tak jako vazby, případně choreo. Dancehall je takzvaný social dance, takže důležitá je vzájemná interakce, energie a dobrá nálada. Na open classech si přijde… (pokračování níže)

pondělí 20. 04. | 19:00
60 minut

Klárka
Klárka

200

Dancehall O kurzu

Dancehall je styl hudby, tance a označení pro celou kulturu pocházející z karibského ostrova Jamajky. Na open classech se vyučují jednotlivé kroky a jejich variace, stejně tak jako vazby, případně choreo. Dancehall je takzvaný social dance, takže důležitá je vzájemná interakce, energie a dobrá nálada. Na open classech si přijde na své každý, jak zkušenější tanečník, jelikož se lekce zaměřují na aktuální kroky, které na Jamajce vznikají denně, tak i úplný začátečník, protože kroky nebývají tak komplikované. Samozřejmě občas přitvrdíme, abychom se něco naučili a dali si do těla.

Dancehall

Dancehall je styl plný akce, vyzývavosti, temperamentu, původem z Jamajky. Jeho název definovalo pro něj typické místo – velké taneční haly. Vychází z reggae, ale od 70. let ušel kus vlastní cesty a začal využívat více moderních prvků – rychlejší tempo, elektronickou hudbu a výraznější beaty. Hudba, do které se tančí, je provokativní, sebevědomá, smyslná a energická. Pokud vybalíte pohyby Dancehall v klubu, určitě si vysloužíte hodně zvídavých pohledů. Tomuto stylu dominují ženy a mezi ženami černošky. Ale i my Evropané dokážeme pořádně rozhýbat boky. 

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Klárka

Klárka

Jejím cílem je předávat především pozitivní energii, která z jamajské hudby a tance Dancehall proudí, a to nejen pokročilým tanečníkům, ale i naprostým začátečníkům. Klára se s tancem seznámila ve 13 letech a prošla několika tanečními skupinami. V současnosti vede hodiny v několika tanečních školách a jezdí pravidelně učit i do zahraničí.…

Více na profilu lektora