Centrum Tance logo
DAP team - Chilies

DAP team - Chilies

(RP72996, taneční skupina, 2x týdně: úterý 19:30 | čtvrtek 19:30)

Chilies jsou jeden z teamů v taneční škole Dance Academy Prague (DAP) s věkovou hranicí 15+. Vyučují se zde především komerční styly jako třeba mtv, streetjazz, vogue, ale tvoří i choreografie ve stylu contemporary, dancehall atd. Na tréninku se také učí performovat, aby team mohl vystupovat před lidmi. Takže pokud máš v sobě… (pokračování níže)

úterý 19. 01. | 19:30
75 minut

Tomáš Böckl
Tomáš Böckl
4 370 Kč

3 675 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.
DAP team - Chilies O kurzu

Chilies jsou jeden z teamů v taneční škole Dance Academy Prague (DAP) s věkovou hranicí 15+. Vyučují se zde především komerční styly jako třeba mtv, streetjazz, vogue, ale tvoří i choreografie ve stylu contemporary, dancehall atd. Na tréninku se také učí performovat, aby team mohl vystupovat před lidmi.

Takže pokud máš v sobě neuhasitelný oheň, který potřebuješ ze sebe pravidelně dostat ven, musíš chodit právě sem!

DAP team Chilies je uzavřená taneční skupina, do které jsou členové pečlivě vybírání profesionálními tanečníky a lektory Dance Academy Prague. Nábor do skupiny se koná 1x až 2x ročně dle nároků a potřeby choreografa/vedoucího skupiny. Chilies je soutěžní složka Dance Academy Prague. 

Kategorie: 15+ let

Důležité termíny:

 • Pravidelné tréninky probíhají 2x týdně v Centru Tance Můstek, Václavské nám. 36, Praha 1: úterý 20:00 | čtvrtek 19:30
 • distanční výuka se koná online přes aplikaci ZOOM, kde jsou tréninky uzpůsobené a zaměřené na:
  • technika, bez které se žádný tanečník neobejde 
  • úkoly rozvíjející kreativitu, výzvy, individuální konzultace, hodnocení zaslaných videoprací
  • vazby a choreografie na malém prostoru, freestyle
  • stretching, protažení celého těla a zvětšení rozsahů, flexibilita
  • workout, posilování celého těla
 • Platební podmínky:

  • při úhradě do 24. 12. 2020 - 3 990 Kč
  • při úhradě do 11. 1. 2021 - 4 370 Kč

  Kompletní informace pro členy Dance Academy Prague by Yemi A. D.

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud máte rádi moderní hudbu, chcete vybouřit své emoce, být v komunitě lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Tomáš Böckl

Tomáš Böckl

Tomáš je choreograf, tanečník a lektor Dance Academy Prague. Tanci se věnuje od svých 5 let, kdy začal se zákaldy baletu a v 7 letech se začal aktivně věnovat standardním tancům a latinskoamerickým tancům. V průběhu 6 let, co se věnoval těmto stylům zjistil, že potřebuje posun a začal hledat něco víc. Našel co potřeboval a tomu se věnuje dodnes -…

Více na profilu lektora