Centrum Tance logo
DAP team - Foundies

DAP team - Foundies

(RP73466, taneční skupina, 2x týdně: pondělí 20:00 | středa 20:00)

Je jedinou freestylovou složkou v Dance Academy Prague. Trenér členy připravuje na náročnou techniku improvizace, kterou uplatní v battlech – významné součásti české streetové scény. Díky individuálnímu přístupu se každý v týmu stává originálním jedincem s neobyčejným stylem. Do skupiny lze vstoupit po konzultaci s vedoucím… (pokračování níže)

pondělí 26. 04. | 20:00
75 minut

Potkis
Potkis

3 870 Kč

DAP team - Foundies O kurzu

Je jedinou freestylovou složkou v Dance Academy Prague. Trenér členy připravuje na náročnou techniku improvizace, kterou uplatní v battlech – významné součásti české streetové scény. Díky individuálnímu přístupu se každý v týmu stává originálním jedincem s neobyčejným stylem. Do skupiny lze vstoupit po konzultaci s vedoucím trenérem i v průběhu semestru.

Kategorie: bez omezení

Lektor: Potkis

Důležité termíny:

 • Pravidelné tréninky probíhají 2x týdně v Centru Tance Můstek, Václavské nám. 36, Praha 1: pondělí 20:00 | středa 20:00
 • Distanční výuka se koná online přes aplikaci ZOOM, kde jsou tréninky uzpůsobené a zaměřené na:
  • techniku, bez které se žádný tanečník neobejde, 
  • úkoly rozvíjející kreativitu, výzvy, individuální konzultace, hodnocení zaslaných videoprací,
  • vazby a choreografie na malém prostoru, freestyle,
  • stretching, protažení celého těla a zlepšení flexibility a zvětšení rozsahů, 
  • workout, posilování celého těla.

Důležité a potřebné informace, které se týkají lekcí a zpráv od nás, naleznete ve svém osobním profilu. Pusťte si video!

Platební podmínky:

 • při úhradě do 6. 4. 2021 - 3 870 Kč
 • při úhradě do 12. 4. 2021 - 4 170 Kč

Kompletní informace pro členy Dance Academy Prague by Yemi A. D.

 

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud máte rádi moderní hudbu, chcete vybouřit své emoce, být v komunitě lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Potkis

Potkis

Začal jsem tancovat v roce 2005 v rodném Šumperku v The Next Movement. Od roku 2009 žiju v Praze, kde se svými blízkými sdílím lásku k tanci. Jsem také členem skupiny Rhythm of Soul, se kterou se věnujeme house dance. Jedná se o první generaci house dance tanečníků v České republice. Jsem lektorem hlavně street dance stylů, ale věnuji se i józe,…

Více na profilu lektora