Centrum Tance logo
Začíná 08. 12. 2021
Waacking

Waacking

(RP75703, dap kurz, začátek: 8. 12. 2021, konec: 8. 12. 2021)

Waack / Whack je forma tance vytvořená v kalifornských gay klubech (1970) převážně afroamerickou a latino komunitou. Tančil se na Disco hudbu 70. let.  Waacking se skládá z typického pohybu paží na rytmus hudby přes a za ramenem. Waacking také obsahuje další prvky, jako je pózování a práce nohou. Waacking kladl velký důraz na… (pokračování níže)

středa 08. 12. | 20:00
60 minut

Maki
Maki

290 Kč

Waacking O kurzu

Waacking

Waack / Whack je forma tance vytvořená v kalifornských gay klubech (1970) převážně afroamerickou a latino komunitou. Tančil se na Disco hudbu 70. let. 

Waacking se skládá z typického pohybu paží na rytmus hudby přes a za ramenem. Waacking také obsahuje další prvky, jako je pózování a práce nohou. Waacking kladl velký důraz na muzikálnost a interpretaci hudby a jejího rytmu. Inspiraci čerpal ve filmových hvězdách své doby jako Greta Garbo, Marlene Dietrich, Bette Davis a James Dean. Styl je to tak velmi elegantní a expresivní.

Waacking se objevil například v populárním pořadu Soul Train. Proslavila ho Diana Ross a její tanečníci. Po dlouhé odmlce ho po světě opět začali učit pionýři tohoto tance Tyrone Proctor a Brian Greene.

Ukázka: YouTube

 

 

Wacking & Vogue

Oba jsou to taneční styly určené především pro něžnější pohlaví, takže si pánové, stejně jako např. u dancehallu, určitě přijdou na své. Wacking se vyznačuje přehnaně ženskými pohyby, ale je zároveň ladný a uhlazený. U vogueingu tanečnice v podstatě představují fotomodelky. Tento taneční styl zpopularizovala Madonna svým videoklipem k písni Vogue.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Maki

Maki

Maki pochází ze severu Čech a tanci se věnuje od dětství. Prošla lehkou baletní průpravou, tréninkem párových tanců, nicméně její srdce zakotvilo u street dance. V současné době se věnuje převážně tanečnímu stylu Waacking. Tento styl důkladně studovala od jeho průkopníků a to jak v New Yorku, tak na Taiwanu, i v Holandsku, kde žila a sdílela s…

Více na profilu lektora