Centrum Tance logo
Tribal dance

Tribal dance

(VP70725, pravidelný kurz, začátek: 17. 9. 2020, konec: 26. 8. 2021)

Lekce plné intenzivního tančení a drillů. Na tribalovém kurzu se naučíme a zopakujeme si některé  základní pohyby a signály využívané pro improvizační vystoupení ve formátu ITS nebo v taneční choreografii. Zaměříme se více i na prostorovou práci ve skupině, střídání vedení a správné postavení ve formacích. Taneční  prvky a… (pokračování níže)

čtvrtek 03. 06. | 20:00
60 minut

Helenka Trnková
Helenka Trnková
3 390 Kč

2 205 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.

Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.

Tribal dance O kurzu

Lekce plné intenzivního tančení a drillů.

Na tribalovém kurzu se naučíme a zopakujeme si některé  základní pohyby a signály využívané pro improvizační vystoupení ve formátu ITS nebo v taneční choreografii. Zaměříme se více i na prostorovou práci ve skupině, střídání vedení a správné postavení ve formacích.

Taneční  prvky a kombinace budou vysvětlovány  s důrazem na správný postoj, držení těla,  přechody pohybů a pozice paží a jejich ladné vedení. Vše budeme důkladně procvičovat  tak, aby tuto techniku všichni zvládli, nicméně se pokusíme opustit svou komfortní zónu a posunout své hranice o level výš!

Tribalový kurz  je vhodný nejenom pro pravidelné kurzistky  a milovnice Tribal dance, ale prvky a kombinace zvládnou i tanečnice, které chtějí tribal teprve vyzkoušet a mají alespoň základní zkušenost  s orientálním tancem. Tribal dance je charakteristický tanec, který zaujme zejména typickými kostýmy, ale i hudbou, která tanec doprovází – může být veselá a hravá i drsná a temná. Tribal si pohrává a využívá všechny smysly, kterými jsme schopni vnímat okolí.

Na roztančené lekce s Vámi se těší lektorka Helenka (Lektorka s akreditací MŠMT, která v Centru Tance vede kurzy orientálního tance již od roku 2009).

Vystoupení kurzistek lektorky Helenky na Dance of Love 2019

Tribal Dance

Tribal je moderní, uměle vytvořený typ tance, který dále rozdělujeme na 2 základní skupiny:

* ATS - American Tribal Style je skupinový tanec, jeho jednotlivé kroky a pohyby vycházejí z egyptského kabaretního i folkorního orientálního stylu, ale také např. ze španělského flamenca a indického tance Katak. Vznikl v 70. letech 20. století na západní pobřeží USA. Používá určitý slovník pohybů a signálů, jakési taneční "esperanto", “, s jehož pomocí mohou tanečnice ATS, které se nikdy předtím nesetkaly, tančit společně a nikdo nepozná, že nejde o choreografii. Důležitá je interakce mezi tanečnicemi, doprovodná hudba je mnohem jednodušší, aby napomáhala improvizaci a umožnila se lépe soustředit na změny kroků a jde opravdu vždy o improvizaci

* Tribal Fusion vychází z ATS, má širší záběr a volnější strukturu, více využívá choreografii, typické jsou pro něj výrazné izolace, hadí pohyby a vrstvení pohybů. Uplatňují se v něm Egyptské, Indické, Afghánské, Perské, Uzbecké, Tuniské a další tance Severní Afriky a orientu. V tomto stylu se již nejedná o skupinovou improvizaci, můžeme zde vidět choreografie skupinové i sólové, sólové improvizace, hudba může být i zcela moderní. Tribal styl se tu mísí s prvky jiných stylů, například salsy, hip-hopu, street dance apod. Nejznámnější představitelkou Tribal Fusionu je pak určitě americká tanečnice Rachel Brice.

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?
Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití (voda bez příchutě).
Helenka Trnková

Helenka Trnková

Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance Jak vedu lekce orientálního tance? Každá má hodina začíná zahřátím a důkladným protažení celého těla. Dbám na to, aby si na mých kurzech a seminářích všichni dobře osvojili taneční základy, co nejlépe zvládli probírané prvky, které pak spojuji do různých…

Více na profilu lektora