<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
 • comment O lektorovi

  Iva Langerová, vítězka televizní taneční show Star Dance II společně s olympijským vítězem Alešem Valentou, je autorkou DVD Lady Latin Dance a spoluautorkou DVD Latinsko-americké tance pro páry společně se svým tanečním a životním partnerem Jindřichem Činčurou, s nímž získala titul Vicemistři MČR v deseti tancích a 2. Vicemistři MSE (Mistrovství střední Evropy) v téže disciplíně.

  Jako malá jsem se na základní škole Emy Destinnové věnovala baletu, jazzu, základům stepu a lidovému tanci ve třídě s rozšířenou výukou tance. Maminka učí malování a tenkrát mě přihlásila na zkoušky do třídy s rozšířenou výukou kreslení a malby, zkoušky jsem udělala, ale záhy jsem zjistila, že druhá polovina třídy je taneční. Ihned jsem začala usilovat o přestup k tanečníkům, povedlo se mi to a od té doby tančím.

  Vyzkoušela jsem také lehkou atletiku nebo sportovní gymnastiku, scénický tanec.

  Ke společenskému tanci jsem se poprvé dostala po tanečních a to v taneční škole Astra Praha pana Miroslava Brožovského, kam jsem si občas zašla zatančit s mým kamarádem ze školy. Docela mě to začalo bavit a s mým pozdějším tanečníkem jsem absolvovala své první tři soutěže v latině, tenkrát v nejnižší kategorii, tzv. „déčkách“. Dvakrát jsme byli druzí a jednou první.
  Jenže jsem onemocněla a našel si jinou. Bylo to ale štěstí v neštěstí. Na parketu tanečního klubu STK Praha, za který tančíme dosud, jsem totiž uviděla tanečníka svých snů.
  Jindra Činčura tančil desítku, kombinaci standardu a latiny a už tehdy byl několikanásobným semifinalistou Mistrovství ČR v Desítce i Standardu. Když mi kamarád řekl, že mu končí partnerka, rozhodla jsem se já – začátečnice – jednat. Několik dní jsem se připravovala na to, že až mě odmítne, neprojdu studem dveřmi STK. Po krátkém připomenutí se mu v telefonu a zajištění, že mám tři soutěže v latině v nejnižší kategorii, a že jsem nikdy nesoutěžila ve standardu (třeba jsem vůbec neuměla kroky do Slowfoxu), jsem čekala rozpačité přemýšlející ticho anebo bouřlivý smích. Ticho tedy nastalo, ale po krátké pauze mě překvapila slova, že si půjdeme zatančit.
  Hned druhý den tedy Jindra zkoušel mé schopnosti, samozřejmě jsem se mu pochlubila několikaletou baletní průpravou a moc jsem se snažila. Činča už tehdy trénoval taneční páry, a tak mě snad ani nemohlo překvapit, když se mě lidi během našeho tanečního zkoušení ptali, jestli si beru individuální lekce. To se odehrálo ve čtvrtek a Činča mi řekl, že v pondělí mi dá vědět, jak se rozhodl. Nicméně mně se trénink tolik líbil, že jsem mu každý další den volala, jestli by si znovu šel se mnou zatančit a Jindra vždycky šel. V pondělí zazvonil telefon a já celá napjatá čekala, co mi řekne. Po dlouhém nádechu a výdechu se ze sluchátka ozvalo, že to tedy se mnou zkusí. Byla jsem moc šťastná a slíbila jsem si, že nikdy nebude litovat a společně dosáhneme ještě větších úspěchů. Byl to pro mne takový Hříšný tanec v reálu. A taky že ano. Hned po půl roce společného trénování jsme se dostali do finále na Mistrovství ČR v Deseti tancích (kombinace standardu a latiny). A to byl jen začátek. Dnes spolu tančíme šestým rokem.

  Standardní tance trénujeme s italskými trenéry Fabiem Selmim a Simonou Fancello Selmi, kteří dnes už aktivně netančí, ale byli třetí na Mistrovství světa v profesionálech. V Čechách standard trénujeme s panem Zdeňkem Landsfeldem a Miroslavem Brožovským.
  Latinu trénujeme v Německu s mistrem světa (také už nyní aktivně netančí), Holgerem Nitsche a v Čechách s Petrou Kostovčíkovou a dalšími přínosnými trenéry.

  Motto: Všechno jde, když se chce!
  Zajímavost: vítězka soutěže o Dívku léta s Deníky Bohemia
  2. vicemiss v soutěži Top Model

  Výuková videa pro ProZeny.cz:
  Cha-cha
  Rumba

 • assignment Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového