Centrum Tance logo
Štěpánka Haseena Rysová

Štěpánka Haseena Rysová

 • Tanec
 • Body & Mind
 • Fitness & Cardio
 • Pole dance & Art
 • O lektorovi

  V Praze učím Bollywoodský tanec již 10. rokem. Moje babička byla Indka, a tak jednou po návratu z Indie, se ve mně probudily kořeny, a já jsem propadla kouzlu nádherného tance Bollywood. Pamatuji si, jak jsem byla nadšená melodiemi i tanečními variacemi, které jsem do té doby neznala. Začala jsem se tomuto tanci intenzivně věnovat nejdříve v Čechách, a později také v jeho kolébce - v Indii.  

  V roce 2014 jsem ukončila studium Indologie na Univerzitě Karlově. Obohatila jsem tak svoje znalosti taneční o znalost hindštiny a indických reálií. Indie je neuvěřitelný kontinent, kde se snoubí staré tradice a zvyky s výdobytky moderní doby. Bollywoodský filmový průmysl je toho určitě důkazem. Indie si získala mé srdce, takže se tam vracím už pravidelně. Cestuji po různých místech, poznávám nové lidi a stále tak prohlubuji svoji znalost o Indii. Při své poslední cestě jsem se naučila indické malování hennou zvané „mehendi“.

  Koncept výuky

  Na mých hodinách Bollywoodského tance se na začátku protáhneme, roztančíme a poté přejdeme na jednotlivé prvky, které pak postupně poskládáme dohromady. Bollywood je tanec dynamický a energický, takže si hravě zlepšíte fyzickou kondici, aniž byste se museli příliš namáhat. Tento tanec je pro všechny věkové kategorie, tančí ho ženy i muži, jednotlivci, tančí se i v párech, ale i v celých velkých tanečních skupinách, kdy je to obzvláště nádherná podívaná na barevnou a výrazovou choreografii. Je to tanec výrazový, jeho rytmika a melodická hudba vás chytí a naplní radostí a energií. Významnou úlohu při tanci hraje rovněž i celková mimika obličeje, a jsou to především oči a ruce, které vyjadřují jednotlivé pocity. Každá Bollywoodská písnička je příběh, který vám budu na svých hodinách vyprávět a  překládat, o čem se zpívá.

  Věřím, že vás Bollywoodský tanec chytí u srdce, stejně tak jako mě a z mých hodin budete odcházet nabití energií a plni optimismu.


  Co si obléct na hodinu?

  Nejvhodnější je širší a delší sukně s tílkem nebo topem. Jako obuv poslouží taneční piškoty, nebo se tančí bosky. Kdo chce být opravdu stylový, může si pořídit indické  náramky které při tanci pěkně cinkají. 

   

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového