<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
 • O lektorovi

  Správné cvičení není mučení a navíc může být zábavné. Nevěříte? Tak se přijďte přesvědčit.

  V rámci poznávání metody pilates mám největší zájem se co nejvíce přiblížit k jejím základům. Proto jsem velmi vděčný, že jsem měl vždy možnost se učit od lidí, kteří buď spolupracovali se samotným tvůrcem metody (J. H. Pilatesem) nebo s jeho přímými žáky. Všem návštěvníkům mých lekcí se snažím jednoduše předat, co jsem se naučil a poznal na svém vlastním těle. Tím myslím, jak se můžete velmi příjemně propracovat ke štíhlému, silnému, pružnému a úžasně pohyblivému tělu, které má stabilní podporu ve funkčně a intenzivně propracovaném středu („core“) a pak taky v našich chodidlech. Tím vším se vytváří skvělé podmínky pro to, jak mít pružnou a pohyblivou páteř a příjemně uvolněné tělo, které funguje bez zbytečných bolestí zad, kolen, ramen, šíje atd.

  Koncept a cíl mých lekcí

  Během mých lekcí je pro mě na prvním místě klient. Koncept cviků proto volím dle potřeb skupiny lidí s cílem dosáhnout rovnoměrného posílení a protažení všech svalových partií. Klientům se během lekcí plně věnuji a pomáhám jim ke správnému provedení cviků. V tom je právě kouzlo pilates. Své klienty vedu k tomu, aby se opravdu naučili pohybovat ze svého středu. To jim následně pomáhá v běžném životě a při dalších volnočasových aktivitách (běh, lyžování, bruslení, tanec, chůze, sezení, držení těla atd.). Lekce se snažím vést plynule a dynamicky bez zbytečného přerušování a „dělání“ přednášek, protože pilates je hlavně o pohybu. Do cvičení zahrnuji i různé cvičební pomůcky (válce, magic circle, ručníky, overbally). A zejména se během lekcí snažím udržet pohodu a příjemnou atmosféru, což někdy vede ke spontánní radosti. Tyto okamžiky mám velmi rád, jelikož si myslím, že pohyb by měl být spojen zejména s radostí.

  Individuální lekce:

  Rezervace lekcí probíhá po zakoupení permanentky - viz. ceník

  Významné dosažené vzdělání opravňující k výuce

  • 2012 - 2013 - Pilates Master Mentor Program, Lolita San Miguel (Second Generation Pilates Teacher, Lolita San Miguel Pilates Master™)
  • 2012 – Pilates Academy, Reformer workshop
  • 2011 Instruktor pohybové metody Pilates, Pilates Academy
  • 2011 a 2012 Mezinárodní Pilates Kongres, Německo

  Pilates cvičení je mým koníčkem od roku 2009, kdy jsem nejprve začal cvičit doma dle DVD a poté jsem začal docházet na pravidelné lekce pilates. V roce 2011 jsem se rozhodl vstoupit do vzdělávacího programu školy Pilates Academy a stal jsem se certifikovaným instruktorem metody pilates. Již od počátku školení jsem vedl několik skupinových a individuálních lekcí Pilates na podložce a Reformerech, Chair, Cadillacu, Spine Correctorech atd., což platí až do dnes. V roce 2012 jsem nastoupil do celosvětově nejprestižnějšího pilates vzdělávacího programu paní Lolity San Miguel, který jsem v následujícím roce úspěšně ukončil.

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového