<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
 • comment O lektorovi

  Vzkaz pro klienty:

  Brazílie je kulturně velmi bohatou a především hrdou zemí, což je naprosto fascinující a obdivuhodné. Právě prvotní zájem o brazilskou kulturu jako takovou mě přivedl ke kurzu samby pod vedením brazilského lektora. Podle motta se sambou roste chuť, jsem začala vyhledávat i jiné brazilské tance a folklór. To mi otevřelo úžasný svět capoeiry a folklórních skvostů jako je bojový tanec maculele (tanec s tyčemi a mačetami), afro nebo danca de coco. Návštěva Brazílie mi naprosto učarovala. Ráda bych se o svou lásku k brazilské hudbě a tanci podělila i s Vámi. Samba axé a brazil funk se nedají tančit jinak než s úsměvem na tváři a jsou vysoce návykové.

  Absolvované kurzy a semináře:

  • 2007 – 2009 – kurzy samby axé pod vedením brazilského lektora Marcio Slam
  • 2008 – 2013 – capoeira pod vedením Contramestre Sazukiho (skupina Candeias Praha), samba axé a folklórní brazilské tance
  • 2015 – 2016 - samba axé a brazil funk pod vedením Janičky da Conceiçao
  • 2016 – studium lektora tance

  V Brazílii jsem absolvovala kurzy samby axé, afro, maculele, forro a danca de coco, v Evropě a zejména v Čechách jsem pak rozšířila své taneční zkušenosti o dancehall, street a commercial dance  a twerk.

  Účastnila jsem se vystoupení se skupinou capoeiry Candeias v Čechách i zahraničí, jejichž součástí byla i vystoupení samby axé a folklórních brazilských tanců.

  Koncepce lekcí

  Samba Axé

  Axé je spojení radosti, pohybu a dynamické hudby. Taneční kroky kopírují text hudby, tudíž každá choreografie je jedinečná. Protože se jedná o dynamický taneční styl stejně jako brazil funk, jsou v něm znát i vlivy dalších brazilských tanečních a hudebních směrů, nyní například nejpopulárnějšího směru sertanejo.  Právě radost z pohybu, specifická hudba a dynamika samby axé je to, co mě fascinovalo dávno předtím, než jsem se sambu začala učit.

  Zastávám názor, že každý má svůj jedinečný taneční výraz a nejdůležitější je, jestli je u toho šťastný. U samby axé se tedy nejenom pobavíte, ale zároveň i zapotíte. Navíc je to tanec vhodný pro všechny věkové kategorie.

  Na začátku každé lekce se nejprve protáhneme a procvičíme základní prvky. Významnou část hodiny ale strávíme procvičením a vysvětlením konkrétní choreografie. Cílem je odcházet protažení, s chutí protančit zbytek večera a s úsměvem na tváři.

  Brazil Funk (známý též jako Funk Carioca)

  Momentálně asi nejmladší brazilský taneční směr vznikl v ulicích Ria de Janeira. Jeho obliba stoupla natolik, že již dnes existuje mnoho jeho odnoží, které se samostatně vyvíjejí. Obdobně jako u samby axé, na brazilském funku je fascinující, jak dokáže absorbovat i prvky jiných tanečních směrů a stále zůstat autentickým tanečním stylem, jehož hudba je velmi specifická, ale při tanci velmi chytlavá.

  Na začátku každé lekce se nejprve protáhneme a procvičíme základní prvky. Významnou část hodiny ale strávíme procvičením a vysvětlením konkrétní choreografie. Cílem je odcházet protažení, s chutí protančit zbytek večera a s úsměvem na tváři.

 • assignment Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového

 • account_balance_wallet Fotky 5