Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  Celý život se věnuji pohybu (latinskoamerické tance, balet, různé silové a flexi aktivity, běh), zásadní přelom v mém tanečně-sportovním životě představovalo pak setkání s pole dance. A právě pole dance mě následně přivedlo k mému dalšímu velkému objevu – pilates: cvičební metodě kompenzační, rehabilitační, napravující, kterou její autor Joseph H. Pilates vyvinul mj. právě pro stabilizaci těla tanečníků po silově i flexibilitou vypjatých výkonech.

  Na pilates mě současně fascinuje skutečná univerzálnost, vhodnost „pro každého“: tanečníka i netanečníka, sportovce i nesportovce, dospělého i dítě, těhotné dámy i zájemce s pohybovými omezeními – a to díky možnosti realizovat většinu cviků v několika přesně definovaných stupních náročnosti, z nichž každý přináší tělu rozsáhlé benefity.

  Pilates vnímám jako cvičení dynamické, jehož rytmus je vždy přesně a individuálně určován rychlostí dechu každého cvičícího. Klade důraz na správné, soustředěné a plynulé provedení jednotlivých cviků – ne četnost opakování. V souladu s autorovou vizí dbám proto i já ve svých hodinách principiálně na kvalitu – oproti bezmyšlenkovité kvantitě (a věřím, že mi v tom pomáhají i letité pedagogické zkušenosti – je to má profese J ). Jen tak lze totiž nejlépe a nejefektivněji dosáhnout nejen vyladění všednodenních pohybových prohřešků, ale také přirozeně krásných tělesných tvarů, dlouhých štíhlých svalů, ladných pohybů v běžném životě a celkového zvýšení osobnostního šarmu.

  Instruktorský kurz pilates jsem absolvovala v akreditovaném sportovním a vzdělávacím středisku BP Sport a dále se v této cvičební metodě vzdělávám.

  Těším se na vás!

 • Kurzy 9

  Pondělí 13. 7. 2020

  Pondělí 20. 7. 2020

  Pondělí 27. 7. 2020

  Pondělí 3. 8. 2020

  Pondělí 10. 8. 2020

  Pondělí 17. 8. 2020

  Pondělí 24. 8. 2020

  Pondělí 31. 8. 2020

  v9s8d