Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  Celý život se věnuji pohybu (latinskoamerické tance, balet, různé silové a flexi aktivity, běh), zásadní přelom v mém tanečně-sportovním životě představovalo pak setkání s pole dance. A právě pole dance mě následně přivedlo k mému dalšímu velkému objevu – pilates: cvičební metodě kompenzační, rehabilitační, napravující, kterou její autor Joseph H. Pilates vyvinul mj. právě pro stabilizaci těla tanečníků po silově i flexibilitou vypjatých výkonech.

  Na pilates mě současně fascinuje skutečná univerzálnost, vhodnost „pro každého“: tanečníka i netanečníka, sportovce i nesportovce, dospělého i dítě, těhotné dámy i zájemce s pohybovými omezeními – a to díky možnosti realizovat většinu cviků v několika přesně definovaných stupních náročnosti, z nichž každý přináší tělu rozsáhlé benefity.

  Pilates vnímám jako cvičení dynamické, jehož rytmus je vždy přesně a individuálně určován rychlostí dechu každého cvičícího. Klade důraz na správné, soustředěné a plynulé provedení jednotlivých cviků – ne četnost opakování. V souladu s autorovou vizí dbám proto i já ve svých hodinách principiálně na kvalitu – oproti bezmyšlenkovité kvantitě (a věřím, že mi v tom pomáhají i letité pedagogické zkušenosti – je to má profese J ). Jen tak lze totiž nejlépe a nejefektivněji dosáhnout nejen vyladění všednodenních pohybových prohřešků, ale také přirozeně krásných tělesných tvarů, dlouhých štíhlých svalů, ladných pohybů v běžném životě a celkového zvýšení osobnostního šarmu.

  Instruktorský kurz pilates jsem absolvovala v akreditovaném sportovním a vzdělávacím středisku BP Sport a dále se v této cvičební metodě vzdělávám.

  Těším se na vás!

 • Kurzy 1

  Videolekce

  RETRO Vánoční balíček od Jany Cindlerové

  Vánoční balíček je přístupný do 31. 12. 2022
  pro všechny
  Videolekce
  Jana Cindlerová
  290 Kč

  290 Kč
  9d62v