Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  Dario je taneční lektor, performer a zakladatel skupiny Jazz Monkeys. Věnuje se swingovému tanci zvanému lindy hop, který byl ve 30. letech minulého století charakteristický svojí energičností a využíval prvky akrobacie. Dále se specializuje na sólo jazz/charleston, který byl populární ve 20 až 40. letech pro svoje specifické kroky. Ukázku charlestonu můžete vidět například ve filmu Velký Gatsby. Dále tančí swingové tance jako jsou: collegiate shag, párový charleston, one step, two step, blues.

  Dario sklízí úspěchy i na mezinárodních swingových festivalech, kde probíhají taneční soutěže. Na festivalu v Německu vyhrál 3. místo v párovém improvizovaném tanci. Půl roku na to se opět umístil na 3. místě na festivalu v Brně. Se svojí taneční partnerkou Zuzkou vystupují po celé České Republice. Působí také jako taneční performer v novém brněnském kabaretu Cabaret des Péchés.

  Jak takový tanec vypadá? Odkaz na videa... 

  https://www.youtube.com/watch?v=cJSeJ203eDI 
  https://www.youtube.com/watch?v=RYppDMIra8Y


  Lekce, které vede

  Charleston je taneční styl, který vznikl v Americe ve městě Charleston v Jižní Karolíně ve 20. letech minulého století. Tančí se, jak v sólo provedení, tak i v páru. My jej však budeme učit pouze v sólo variantě na swingovou, jazzovu i electroswingovou hudbu, takže lekce budou hudebně velice pestré.

  Electroswing je hudební žánr, který spojuje swingové styly se současnými hudebními žánry jako house, hip-hop, EDM apod. Tento styl je v současné době moderní a populární.  

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového