Centrum Tance logo
 • Základní informace

  Capoeira je bojový tanec a pochází z Brazilie, ale její kořeny jsou africké. Otroci nacvičovali sebeobranu, která navenek vypadala jako tanec. Capoeira je propojena s jedinečnou hudbou, prvky akrobacie a proto patří jak mezi bojové sporty, tak je i tanečním stylem.

  S capoeirou nacvičíte rovnováhu těla, protáhnete svaly, zdokonalíte kontrolu nad vlastním tělem a svou muzikalitu, zapotíte se a hlavně si užijete skvělou hodinu plnou energie. Capoeira je pro každého ta správná volba!

  Capoeira - brazilské bojové umění obsahující hudbu, tanec a prvky akrobacie.
  Vznikla zásluhou afrických otroků přivezených v době kolonialismu do Brazílie v 17. století. Capoeira se zrodila jako forma neozbrojeného zápasu právě mezi otroky a jejich pány, a protože byla formou boje proti vrchnosti byla pány zakázána. Šířila se i nadále, ovšem pod rouškou tance, elegantních pohybu a akrobacie.
  První oficiální školu capoeiry otevřel okolo roku 1930 Mestere Bimba. Od té doby se začala capoeira šířit oficiálně na veřejnosti a v roce 1972 byla vyhlášená brazilským národním bojovým uměním.

  Postupně se capoeira začala také šířit za brazilské hranice a v současné době se těší stále vzrůstající oblibě prakticky na celém světě. Právě díky kombinaci bojového umění, hudby, tance, elegance a akrobacie si rychle získává především mezi mladými lidmi stále více příznivců.

   

 • Kurzy 1

  Pondělí 18. 10. 2021

  Capoeira

  pondělí 18. 10. 2021 19:30–20:30 (60 minut)
  pro všechny, lekce: 6 / 14
  Politických vězňů 8 - sál 4, Praha 1
  Linda Nováčková
  1 537 Kč 2 390 Kč (9 lekcí)
  9 lekcí
  2 390 Kč
  1 537 Kč
  eqc24
 • Lektor tohoto stylu

  Praha a okolí