Let´s Dance 2009: TZ Soutěž v orientálním tanci

České tanečnice získaly na festivalu dvě první místa
3.ročník soutěže profesionálních tanečnic a skupin zahájil v pátek večer doprovodný program Let´s Dance Prague International Festivalu 2009, který se od čtvrtka až do neděle koná v Praze.

Do soutěže bylo přihlášeno 11 sólových tanečnic a 10 skupin z České republiky a dalších čtyř zemí Evropy.

Výkony tanečnic posuzovala hvězdná porota složená z renomovaných tanečníků. Khaled Mahmoud (Egypt), Serkan Tutar (Turecko) a Maria Aya (Řecko) se nakonec rozhodli udělit v kategorii sólistek dvě třetí místa, která obsadily společně Leila (Srbsko) a Šárka Martináková (ČR), na druhém místě se umístila Sheyla (ČR) a pohár pro vítěze si odnesla Monika Košárková (ČR). Všechny tanečnice si mimo poháru a diplomu odnesly i věcné ceny od partnerů festivalu. Soutěž v kategorii skupin byla pestrou ukázkou rozmanitosti orientálního tance a nápaditosti jejich choreografů. Porota po delším rozhodování nakonec vyhodnotila, že třetí místo patří skupině AIDA (Chorvatsko), druhé místo obsadila skupina Al Fayyum Dancers (ČR) a pohár pro vítěze si odnáší skupina Matahari Group (ČR).

Porota mohla udělit ještě dvě "divoké karty" - tedy pozvání do sobotní taneční shows náázvem 1001 tvář orientu, kde se představí nejen dnešní vítězové, ale kde si budou jejich držitelé moci zatančit po boku dnešních porotců. Pozvání v podobě "divoké karty" získala v kategorii sólo Leila (Srbsko) a v kategorii skupin Plesna Skupina Nefertiti(Chorvatsko).

http://www.letsdance.cz

Zúčastněné lektorky Centra Tance

Badriyah
Badriyah
Dorotka
Dorotka
Hanka Vorlíčková
Hanka Vorlíčková
Lucie Čtvrtlíková
Lucie Čtvrtlíková
Monika K
Monika K
Věra Lněníčková
Věra Lněníčková

Fotogalerie - připravujeme