Centrum Tance logo

Acrobatický příměstský tábor v Praze 8.–12. 8. 2022

Akrobatický příměstský tábor je určen pro děti a teens od 7 do 15 let.

Osm hodin gymnastiky, pole dance a vzdušné akrobacie, zábavných her a soutěží doprovázených výtvarně tvůrčí dílnou. Letos na téma Když víly tančí aneb O víle, která tančit neuměla.

Program zaštiťují zkušení lektoři tance s pedagogickým vzděláním. 

Výstupem z celého týdenního programu bude představení pro rodiče v pátek 12. 8. od 16:10 v Centru Tance Muzeum, Politických vězňů 8, Praha 1. Účastnici předvedou taneční vystoupení propojené dějovou linkou a vizualizací vytvořených kulis. Buďte při tom, až vaše děti budou zářit!  

Program: 

 • Téma: Létající víla (příběh na konci této stránky)
 • Aerial hoop, pole dance, gymnastika, latinskoamerické tance, fit dance
 • Líčení, česání, oblékání - naučíme se, jak se připravit na vystoupení a soutěž
 • Na závěrečné vystoupení na kruhu si víly zajistí černé legíny bez potisku a bílé tričko bez potisku vhodné k nazdobení. Zakoupí si také tuto vílí sukénku v jakékoliv barvě (kromě černé a bílé, cena je 239 Kč).  Prodejna je kousek od Jiřího z Poděbrad a lze se tam zastavit osobně a vyzkoušet velikosti. 

V ceně je zahrnuto: kompletní program, ovoce a pitný režim v průběhu dne 
V ceně není zahrnuto: svačiny (lze dát do lednice), obědy (budou objednávány a hrazeny zvlášť - bude je možné přikoupit)

V DEN NÁSTUPU zákonný zástupce dítěte odevzdá dokumenty dle aktuálně platných pravidel MZČR. Samozřejmě je potřeba donést platné potvrzení o zdravotní způsobilosti od dětského lékaře. 

  

Přihláška

Acrobatický příměstský tábor v Praze

Pondělí až pátek 8.–12. 8. 2022, 8:00-16:00
pro všechny, lekce: 5
Politických vězňů 8 - sál 4, Praha 1
Denisa Chlustinová, EvoLucie
2 990 Kč (5 lekcí)
5 lekcí
2 990 Kč

Termín

8.–12. 8. 2022

Podívejte se na videopozvánku s EvoLucií a Denčou

ACROBATICKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE

Pro děti a teens od 7 do 15 let

 • Termín: 8.–12. 8. 2022
 • Centrum Tance, Politických vězňů 8, Praha 1
  Metro A/B (Muzeum/Můstek) – videoprůvodce
 • Pondělí až pátek, 8:00–16:00 
 • Cena: 2990 Kč

Týden plný radosti pro malé akrobatky/akrobaty! 

 

 

NÁŠ DENNÍ PROGRAM

 • 7:45–8:15 – sraz, docházka (prostor je otevřen od 7:15)
 • 8:15–9:15 – gymnastika/flexibilita
 • 9:15–9:30 – přestávka, svačina (děti mají vlastní zásoby)
 • 9: 30–11:00 – pole dance / aerial hoop
 • 11:00–12:00 – soutěže a hry
 • 12:00–13:30 – oběd, odpočinek
 • 13:30–14:30 – pole dance / aerial hoop
 • 14:30–14:45 – přestávka, svačina (děti mají vlastní zásoby)
 • 14:45–16:00 – tanec/hry/soutěže/technika 
 • 16:00–16:30 – vyzvednutí dětí rodiči na recepci
 • Pátek 16:00–16:30 vystoupení pro rodiče

CO S SEBOU ZABALIT

 • oblečení na sebe: tričko s krátkým a dlouhým rukávem, legíny, kraťásky, dvoje ponožky tmavé barvy
 • boty: cvičky nebo sportovní sálovou obuv
 • 2 svačiny: jednu na dopoledne a jednu na odpoledne 

Děti se převlékají v šatně. Každé dítě má svou vlastní šatní skříňku, kterou si zamyká.

Na oběd chodí děti s lektorkami do blízké restaurace. Jídlo vybírají lektorky, nenechávají výběr jídel na dětech. Porce jsou uzpůsobené věku dětí.

Svačinu si mohou nechat děti v lednici na recepci. Krabičku se svačinou je nutné podepsat: jméno dítěte na štítku.

Veškeré hry, tanec, akrobacie, soutěže, doprovodný program se odehrávají ve dvou sálech. 

O létající víle

V hlubokém lese žila malá létající víla, která ráda chodila do přípravky pro víly. Létající víla se s ostatními vílami v přípravce učila o obyvatelích lesa, o rostlinách a stromech a jak pro ně tančit, aby probudila jejich sílu. Létající víla byla velmi chytrá, na vše měla správnou odpověď a vše si hned pamatovala. 

Ale na rozdíl od ostatních víl byla hrozně nemotorná a tančila jako dřevo. Jenže vílí tanec je pro les životně důležitý – bez něho by všechny stromy a rostliny uschly. Pro létající vílu to byla velká ostuda! Ostatní víly se jí kvůli tomu smály, proto mezi vílami neměla žádnou kamarádku. Létající víle bylo často smutno, a tak chodila sama do lesa a přála si stát se stromem. Pak by mohla sledovat tanec ostatních víl a nemusela by se trápit tím, že to neumí.

Jednoho dne, když létající víla byla zase smutná, utekla daleko do lesa. Vyplakala se a pak si uvědomila, že se ztratila a že to místo vůbec nepoznává. Žádný strom jí nebyl povědomý. Když se snažila najít cestu zpátky, uviděla před sebou barevné květiny, které ještě neznala. Rozhodla se to místo prozkoumat. Šla dál, až spatřila město lidí. O lidech se víly v přípravce taky učily. 

Přišla k zapadlé chaloupce, která nebyla tak hezká jako ostatní domy. Před chaloupkou byla zahrádka plná bylinek, a tak zaklepala na dveře a vstoupila dovnitř. Drobná stařenka byla nadšená, že vidí vílu po tolika letech, a chtěla vědět, co je v lese nového. Létající víla se dala do vyprávění, a protože bylo už pozdě, u stařenky nakonec zůstala. 

Stařenka byla vyhlášenou kořenářkou a pomocí bylinek pomáhala lidem od nemocí. Znalosti čerpala od víl, které se v přírodě vyznají lépe než lidé. Dny plynuly a létající víla pomáhala kořenářce pečovat o bylinky. Stařenka ji za odměnu brala k nemocným lidem a učila ji, jak nemocné léčit. Ale lidem ve městě se létající víla nelíbila, odháněli ji stejně jako víly z přípravky.

Když jednou byla létající víla v chaloupce sama, posadila se do zahrádky a sledovala bylinky. Vzpomněla si na to, jak se jí lidé bojí. Začala z toho být smutná a začala smutně poletovat nad bylinkami. V tom okamžiku se kořenářka vracela domů. Poletování ve vzduchu připomínalo ten nejkrásnější tanec, jaký kdy stařenka viděla, a proto vílu přemluvila k tomu, aby létání trénovala každý den. Neuplynuly ani tři dny a všechny bylinky najednou rostly rychleji. Létající víla zjistila, že její létání je kouzelné a má stejný vliv jako tanec jiných víl.

Když už lidé z města měli létání od víly dost, vylákali ji před město, zavřeli do klece a odvezli k lesu. Létající víla chtěla být co nejdál od těch zlých lidí, proto se vrátila do svého rodného kraje. Když uviděla ostatní víly, všichni byli rádi, že se v pořádku vrátila. Ostatní víly chtěly vědět vše o jejím dobrodružství. Létající víla jim tedy vyprávěla, co zažila na cestách a jaké dovednosti ve světě získala. Ostatní víly si jí začaly vážit a přijaly ji mezi sebe. A od té doby létající víla létá hrdě ve vzduchu a poletuje kolem stromů dodnes.

… Pokud neumíš létat jako létající víla a tančit jako ostatní víly, nezoufej. V naší škole pro víly se to rychle naučíš. Společný rej víl pro rodiče nás čeká v pátek 12. 8.

Těší se na tebe kruhová víla Lucie a tyčová víla Denisa.

Doporučit přátelům: