Centrum Tance logo
Začíná 07. 06. 2020
Core jóga

Core jóga

(JP66286, pravidelná výuka, začátek: 7. 6. 2020, konec: 28. 6. 2020)

Core jóga je zaměřená na uvědomění si a posílení středu těla. Core = jádro, střed, podstata, tedy střed těla, který je potřeba zpevnit aby tvořil našemu tělu stavební oporu.Core ovlivňuje každý náš pohyb i statickou polohu. Tvoří jej pánevní dno, břišní svaly, dýchací sval – bránice a hluboké svaly zad. Jejich správné zapojení… (pokračování níže)

neděle 07. 06. | 19:00
60 minut

Eva Šebestová
Eva Šebestová

660 Kč

Core jóga O kurzu

Core jóga

Core jóga je zaměřená na uvědomění si a posílení středu těla.

Core = jádro, střed, podstata, tedy střed těla, který je potřeba zpevnit aby tvořil našemu tělu stavební oporu.
Core ovlivňuje každý náš pohyb i statickou polohu. Tvoří jej pánevní dno, břišní svaly, dýchací sval – bránice a hluboké svaly zad. Jejich správné zapojení zajišťuje zdravé postavení těla, které Core jóga formuje.

Lekce může být dynamičtější, při které se nijak neopomíjí posilovaní dalších částí těla. Při cvičení budeme používat pomůcky jako jsou jóga bloky a popruhy pro závěrečné protažení. Následně zakončujeme lekci relaxací. Na lekci není používána meditační hudba, ale spíše hudba svižnější a současná.

 V první části lekce se naladíme, rozproudíme energii, protáhneme svaly a poté přejdeme do různých jógových stylů zaměřených na střed těla. Projdeme pozice, které podporují zdravé držení těla a dech, aktivují hluboké vrstvy svalů břicha a zad. Přirozeně také posílíme svaly pánevního dna. Pro svou práci potřebují svaly energii a správně hádáte, že ji berou z naší tukové zásoby, což je milý benefit. Lekci, která je plná energie a dobré nálady, zakončíme závěrečnou relaxací.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Cvičit lze bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlépší jsou prstové ponožky). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Eva Šebestová

Eva Šebestová

Miluji to, co dělám, proto se stále snažím, lásku k tanci a k cvičení, lidem předávat. Klienti si mohou na mých hodinách duševně odpočinout, naučit se pracovat se svým tělem a posouvat i své možnosti. Více o mně se můžete dozvědět v tomto videorozhovoru. Dosažené vzdělání Studium na Taneční konzervatoři v Praze, kurz trenér zdravotní výchovy,…

Více na profilu lektora