Contemporary dance
Contemporary Dance
Kurz "Contemporary Dance" již bohužel skončil. Níže na stránce naleznete aktuální nabídku podobných kurzů.

Contemporary Dance

(MB79685, pravidelný kurz, začátek: 10. 1. 2023, konec: 28. 3. 2023)

Hrajte si se svým vlastním tělem! Je to ten nejkrásnější nástroj.

Contemporary dance neboli současný tanec patří mezi moderní taneční styly. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec. Využívá izolace těla, skoky, piruety, uvolnění, floorwork, improvizaci a další taneční prvky. Je charakteristický uvolněním a otevřením těla a nejen fyzickou a uměleckou ale i duševní činností. 

Koncepce hodiny:

  • protažení, stretching – zahřátí svalů, zvýšení flexibility
  • trenink základy baletu pro správné držení těla, technika Graham, Lemon a další.
  • posilování – především břicho, ruce a nohy
  • choreografie – ve stylu contemporary (vystihnout muzikalitu hudby, expresivní pohyby) nebo lyrical jazz (snaha vyjádřit text písně a emoce tanečníka)

Contemporary dance pracuje s pohybem v prostoru i uvnitř těla; uvědomění celého těla a hledání způsobu, jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. V contemporary dance se hodně využívají techniky jako floorwork, upside-down, improvizace a kontaktní improvizace atd. 

Vendula Špačková

Vendula Špačková

    Ahoj všem, jmenuji se Wendy!Jsem vášnivá tanečnice, inspirativní lektorka a kreativní choreografka specializující se na street dance.Od malička mě baví tanec. Moje cesta začala jazz-baletem v břeclavské taneční škole. Pak se stalo mým tanečním domovem Brno, kde jsem se připojila k taneční skupině EGO Dancers a získala tituly mistryně ČR,…

Více na profilu lektora
Pavlína Brabcová

Pavlína Brabcová

O mně v kostce Jmenuji se Pavlína a tanec, hudba a vášeň k pohybu mě provází celým životem. Díky závodnímu plavání a později i z lektorování plaveckých tréninků, mám spoustu zkušeností v oblasti sportu.  Vystudovala jsem pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně V roce 2016 jsem byla členkou taneční skupiny T.A.Š.K.A., která se…

Více na profilu lektora

Aktuální nabídka podobných kurzů