Centrum Tance logo
Contemporary fusion

Contemporary fusion

(MP74789, pravidelný kurz, začátek: 13. 9. 2021, konec: 13. 12. 2021)

Moje lekce jsou zaměřeny na taneční styl Contemporary fusion, což znamená kombinování pohybového slovníku baletu, moderního tance, street dance a contemporary, které se v rámci lekce spojí do variace za cílem vyjádření muzikality moderní taneční hudby. Contemporary fusion umožňuje tanečníkům poznat limity a možnosti svého těla,… (pokračování níže)

pondělí 25. 10. | 17:45
75 minut

Žaneta Muchová
Žaneta Muchová
2 990 Kč

1 709 Kč

Contemporary fusion O kurzu

Moje lekce jsou zaměřeny na taneční styl Contemporary fusion, což znamená kombinování pohybového slovníku baletu, moderního tance, street dance a contemporary, které se v rámci lekce spojí do variace za cílem vyjádření muzikality moderní taneční hudby. Contemporary fusion umožňuje tanečníkům poznat limity a možnosti svého těla, rozvíjet jejich všestrannost a propojit mysl a tělo skrze ztvárnění myšlenek a pocitů. Zároveň se jedná o prostředek uvolnění celého těla. 

Lekce bude probíhat nejprve zahřátím, protažením, představením technik moderního tance, což vždy završíme krátkou variací na současnou hudbu.

Contemporary dance

Hrajte si se svým vlastním tělem! Je to ten nejkrásnější nástroj.

Contemporary dance neboli současný tanec patří mezi moderní taneční styly. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec. Využívá izolace těla, skoky, piruety, uvolnění, floorwork, improvizaci a další taneční prvky. Je charakteristický uvolněním a otevřením těla a nejen fyzickou a uměleckou ale i duševní činností. 

Koncepce hodiny:

  • protažení, stretching – zahřátí svalů, zvýšení flexibility
  • trenink základy baletu pro správné držení těla, technika Graham, Lemon a další.
  • posilování – především břicho, ruce a nohy
  • choreografie – ve stylu contemporary (vystihnout muzikalitu hudby, expresivní pohyby) nebo lyrical jazz (snaha vyjádřit text písně a emoce tanečníka)

Contemporary dance pracuje s pohybem v prostoru i uvnitř těla; uvědomění celého těla a hledání způsobu, jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. V contemporary dance se hodně využívají techniky jako floorwork, upside-down, improvizace a kontaktní improvizace atd. 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Žaneta Muchová

Žaneta Muchová

Žaneta působí v taneční skupině Motus Třebíč jako choreografka a vedoucí. V Centru Tance učí styl contemporary fusion. Moje lekce jsou zaměřeny na taneční styl contemporary fusion, což znamená kombinování pohybového slovníku baletu, moderního tance, street dance a contemporary, které se v rámci lekce spojí do variace za cílem vyjádření muzikality…

Více na profilu lektora