Centrum Tance logo
Latin dance - pravidelný kurzy (soukromé skupiny)

Latin dance - pravidelný kurzy (soukromé skupiny)

(NI71081, pravidelný kurz online (soukromé skupiny), čtvrtky 17:45-19:00)

Tanec nejsou jen kroky, choreografie, ladnost a výraz, ale především tvrdá práce, dřina, opakování, rutina. Díky tomu, že každý pohyb zopakujeme milionkrát, můžeme vypadat v tanci ladně a spokojeně. Je to stejné jako u každé činnosti – vzpomeňte si na začátky, kdy jste se učili řídit – kolik bylo potřeba najet kilometrů, abyste… (pokračování níže)

čtvrtek 20. 05. | 17:45
75 minut

Online lekce
Nikol Mikesková
Nikol Mikesková
3 490 Kč

1 330 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.
Latin dance - pravidelný kurzy (soukromé skupiny) O kurzu

Tanec nejsou jen kroky, choreografie, ladnost a výraz, ale především tvrdá práce, dřina, opakování, rutina. Díky tomu, že každý pohyb zopakujeme milionkrát, můžeme vypadat v tanci ladně a spokojeně. Je to stejné jako u každé činnosti – vzpomeňte si na začátky, kdy jste se učili řídit – kolik bylo potřeba najet kilometrů, abyste se cítili zdatní na silnicích? Nebo pamatujete, když jsme se učili chodit? Kolikrát jsme spadli na zadek, než se to skutečně povedlo? No a dneska? Stejným způsobem probíhají lekce taneční techniky – věnujeme se tancům samba, cha cha, rumba, paso doble a jive. Každou lekci vezmeme 1-2 témata – například opilý námořník v jivu nebo základní krok samby nebo práce rukou. A tento jeden prvek nebo jeden princip „rozpitváváme“ detailně celou hodinu. Sama jsem se vše naučila stejným způsobem, takže tento přístup mohu jedině doporučit jako doplnění k jiným kurzům, kde se učíte choreografie. Lze přijít na jednotlivé lekce, protože lekce na sebe nenavazují. Moc se na všechny těší Nikol

Technika latinskoamerických tanců

K čemu je ta technika latinskoamerických tanců dobrá?
Je to jako když stavíme dům – nejdříve základová deska (nebo třeba sklep), potom obvodové zdivo, střecha a nakonec vybavení. Technika je základová deska; bez té stavíme zeď na pískovišti. 

Začínáme naprostými základy (správný dech, držení těla, stání a práce ve váze, přenos energie), ale vysvětlujeme je z mnoha úhlů pohledu a na různých úrovních, takže se stává vcelku běžně, že se v kurzu sejdou začátečníci s těmi, kteří tančí závodně.

Po celou dobu pracujeme s vědomím, že tanec je zhruba z 90 % v hlavě, pouze z 10 % o fyzické připravenosti.

Obtížnost: Lekce a kurz je i pro naprosté začátečníky, kteří nenavštěvovali ani taneční. Nutné je podotknout, že lekce jsou náročné fyzicky a vyžadují soustředění. Je pravidlem, že nejvíc se učíme v moment, kdy bychom potřebovali lehce zvolnit, protože je toho na nás nahrnuto mnoho a máme pocit naplnění.

Držíme se hesla: Míříme na měsíc, a pokud mineme, budeme stále mezi hvězdami.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Pravidelný kurz online (soukromé skupiny)

Online lekce se koná v soukromé skupině na Facebooku. VÝHODA! Online lekce máte k dispozici po celou dobu trvání kurzu/fungování skupiny. Po úhradě lekce (bankovním převodem, měšcem, platební kartou) nebo rezervací lekce přes permanentku se ve vašem osobním profilu objeví prolink na lekci. Do soukromé skupiny vás lektor zařadí dle postupu, který popisuje videonávod.

Jednoduchý postup:
1. přihlásit na www.centrumtance.cz pod svým jménem a heslem
2. kliknout na panáčka u svého jména (osobní profil)
3. kliknout na tlačítko „Odkaz na online lekci“
Přejeme příjemný zážitek.

Nutnost: K tomu, abyste se dostali na Facebook potřebujete mít registraci na Facebooku, nic víc, nic neinstalujete, nic nestahujete.

Co potřebujete na lekci?

Oblečení: jakékoliv, které vám je pohodlné. Příliš nedoporučujeme džíny, protože se v nich hůře pohybuje, ale i to se dá nakonec zvládnout.. kde je vůle, tam je cesta.

Obuv: ideálně taneční (tedy s koženou podrážkou), ale postačí jakákoliv, která není přímo protiskluzová.

Nikol Mikesková

Nikol Mikesková

S Nikol Mikeskovou se můžete podrobně seznámit :-) v tomto videorozhovoru. Motto: Nezapomínejme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.

Více na profilu lektora