Centrum Tance logo
Začíná 04. 11. 2020
Orientální tanec: středně pokročilí

Orientální tanec: středně pokročilí

(OB71987, pravidelný kurz, začátek: 4. 11. 2020, konec: 24. 2. 2021)

Lekci začneme zahřátím a drilem. Zaměříme se na techniku, práci paží a budeme přidávat nové prvky a nové kombinace. Dále budeme nacvičovat choreografii s hedvábnými vějíři a na závěr si dáme protažení. Drilovat budeme hlavně akcenty, shimmy a propojení paží a pánve v různých kombinacích. Nebudete věřit, co vaše tělo dokáže.  … (pokračování níže)

středa 04. 11. | 19:15
60 minut

Milena Vyparinová
Milena Vyparinová

1 990 Kč

Orientální tanec: středně pokročilí O kurzu

Lekci začneme zahřátím a drilem. Zaměříme se na techniku, práci paží a budeme přidávat nové prvky a nové kombinace. Dále budeme nacvičovat choreografii s hedvábnými vějíři a na závěr si dáme protažení.

Drilovat budeme hlavně akcenty, shimmy a propojení paží a pánve v různých kombinacích. Nebudete věřit, co vaše tělo dokáže. 

Tanec je vhodný pro ženy všech věkových kategorií.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Milena Vyparinová

Milena Vyparinová

Jak jsem se dostala k orientálnímu tanci? Od dětství jsem postupně vystřídala různé styly tanců: moderní, výrazový, balet, gymnastiku, aerobic a nejdéle (10 let) společenský tance. Jednou jsme se s kamarádkou rozhodly vyzkoušet orientální tanec. Postupně se mi dostal pod kůži a zůstala jsem u něj až doteď. Proč jsem si zvolila zrovna orientální…

Více na profilu lektora