Centrum Tance logo
Začíná 17. 07. 2021
Kazafy Oriental

Kazafy Oriental

(OP65858, festival, začátek: 17. 7. 2021, konec: 17. 7. 2021)

Choreografie na orientální skladbu v podání Mohameda Kazafyho, našeho speciálního zahraničního hosta z Egypta. Tančete s jedním z nejúspěšnějších umělců současnosti, se sólistou slavné Reda Troup a zakladatelem mezinárodní taneční skupiny Kazafy Troupe! Oriental song choreography in Kazafy unique style. Learn from the most… (pokračování níže)

sobota 17. 07. | 12:15
120 minut

Mohamed Kazafy
Mohamed Kazafy

1 190 Kč
(48 EUR)

Kazafy Oriental O kurzu

Choreografie na orientální skladbu v podání Mohameda Kazafyho, našeho speciálního zahraničního hosta z Egypta. Tančete s jedním z nejúspěšnějších umělců současnosti, se sólistou slavné Reda Troup a zakladatelem mezinárodní taneční skupiny Kazafy Troupe!

Oriental song choreography in Kazafy unique style. Learn from the most amazing dance artist from Cairo, the soloist of the famous Egyptian dance group Reda Troup and Kazafy Troup leader!

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Mohamed Kazafy

Mohamed Kazafy

Mohamed Kazafy je dobře známý po celém světě a je jedním z hlavních sólistů slavné taneční skupiny Reda Troupe. Již od mládí působil pod vedením legendárních zakladatelů skupiny Mahmouda Redy a Farida Fahmy a vyškolil se v umění egyptského folklorního tance. Později zde působil jako sólista a s Reda Troupe procestoval celý svět. V posledních…

Více na profilu lektora