Centrum Tance logo
Začíná 17. 07. 2021
Saidi s holí

Saidi s holí

(OP65859, festival, začátek: 17. 7. 2021, konec: 17. 7. 2021)

Dynamická choreografie v kabaretním stylu spojující prvky folklóru s esencí orientu v podání úžasné Eleny! Nenechte si ujít taneční workshop našeho zahraničního hosta z Řecka! Powerful choreography in cabaret style combining folklore and oriental elements. Don’t miss workshop with our guest teacher from Greece!

sobota 17. 07. | 14:30
120 minut

Elena Dahabeya
Elena Dahabeya

890 Kč
(36 EUR)

Saidi s holí O kurzu

Dynamická choreografie v kabaretním stylu spojující prvky folklóru s esencí orientu v podání úžasné Eleny! Nenechte si ujít taneční workshop našeho zahraničního hosta z Řecka!

Powerful choreography in cabaret style combining folklore and oriental elements. Don’t miss workshop with our guest teacher from Greece!

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Elena Dahabeya

Elena Dahabeya

Elena Dahabeya (Eleftheriou) je tanečnice, choreografka a lektorka z řeckých Atén. Studovala contemporary, balet, jazz a step a získala diplom za studium jevištního umění na „The American College“ v Řecku. Utvořila „Kazafy Troupe Řecko“, tedy první profesionální egyptskou folklórní skupinu. Po boku Mohameda Kazafyho řídí a trénuje tuto taneční…

Více na profilu lektora