Centrum Tance logo
Začíná 06. 11. 2021
Pohybová magie, hudba, Raks Sharki

Pohybová magie, hudba, Raks Sharki

(OP72078, speciál, So 6. 11. + Ne 7. 11. 2021)

Výukový víkend plný (nejen) orientálního tance s Katkou Derouet je vhodný pro orientální tanečnice i lektorky orientálního tance.   PROGRAM VÍKEND:  6. - 7. 11. 2021   Sobota 11:00-14:00 Pohybová magie (tvorba, tipy & triky pro vrstvení, propojování a plynulost orientálních pohybů) 15:00-20:00 Hudba I. (základy hudební… (pokračování níže)

sobota 06. 11. | 11:00
540 minut

Katka Derouet
Katka Derouet

3 900 Kč

Pohybová magie, hudba, Raks Sharki O kurzu

Výukový víkend plný (nejen) orientálního tance s Katkou Derouet je vhodný pro orientální tanečnice i lektorky orientálního tance.

 

PROGRAM VÍKEND:  6. - 7. 11. 2021

 

Sobota

11:00-14:00 Pohybová magie (tvorba, tipy & triky pro vrstvení, propojování a plynulost orientálních pohybů) 
15:00-20:00 Hudba I. (základy hudební nauky, základy hry na činelky, rytmika, přehled základních arabských rytmů a arabských nástrojů, rozbor a poslech hudby pro raks sharki, tipy & triky pro poslech hudby, taneční kombinace, tvorba)

 

Neděle

10:00-13:00 Hudba II. (pokračování)
13:00-16:00 Raks sharki (tvorba, taneční kombinace a tipy & triky pro tvorbu a výuku)
16:00-18:00 Příprava na výuku v praxi (teorie – význam metodického vedení, struktura tanečních hodin, výuka první lekce, tipy & triky pro výuku)

Vzkaz od lektorky Katky:
Výuku tance miluji. Podělím se s vámi o všechny své taneční a lektorské zkušenosti. Upřímně, s nadšením i humorem. Budu se vám snažit předat co nejvíce ze své vlastní metodiky, která tanečnicím pomáhá pohybově i interpretačně, inspiruje je i motivuje. Jsem tady pro vás a těším se! 
Kathreen Derouet.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora