Centrum Tance logo
DAP Team - Biskidz

DAP Team - Biskidz

(RI63621, taneční skupina, začátek: 17. 4. 2020, konec: 25. 6. 2020)

DAP Team Biskidz je uzavřená taneční skupina, do které jsou členové pečlivě vybírání profesionálními tanečníky a lektory Dance Academy Prague. Offline tréninky Biskidz a Foundies: Pondělí 1. 6., 8. 6., 15. 6., 22. 6., 29. 6. 17:00-18:00 CT Praha, Václavské nám. 36. Online tréninky Biskidz: Čtvrtek 4. 6., 11. 6., 18. 6., 25.… (pokračování níže)

čtvrtek 04. 06. | 17:00
60 minut

Online lekce
Adamson
Adamson

2 300 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.

DAP Team - Biskidz O kurzu

DAP Team Biskidz je uzavřená taneční skupina, do které jsou členové pečlivě vybírání profesionálními tanečníky a lektory Dance Academy Prague.

  • Offline tréninky Biskidz a Foundies: Pondělí 1. 6., 8. 6., 15. 6., 22. 6., 29. 6. 17:00-18:00 CT Praha, Václavské nám. 36.
  • Online tréninky Biskidz: Čtvrtek 4. 6., 11. 6., 18. 6., 25. 6. 17:00-18:00 s Adamsonem přes aplikaci ZOOM.

Street dance

Street dance aneb tanec ulice či pouliční tanec je pojem zastřešující velkou rodinu moderních a velmi dynamických tanců. Street dance je také životní styl a způsob oblékání. Jeho vyznavači často sledují nejnovější trendy módy.

Street dance je to pravé pro vás, pokud máte rádi moderní hudbu, chcete vybouřit své emoce, být v komunitě lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. Nemějte strach, že je to tanec pouze pro teenagery. Na lekce často přichází maminky s dcerami a tráví tak společně čas pohybem. Na hodinách se zapotíte, poněvadž se jedná o tanec rychlý a dynamický. Nemine vás také spousta zábavy a legrace. Taneční kreace z hodin pak můžete využít v klubech a diskotékách. Tanečníci mezi sebou často soupeří v tzv. „battle“, což je vlastně taneční náhražka pouliční rvačky. Jednotliví účastníci se předhání v propracovanosti a náročnosti tanečních prvků. Battle vznikl mezi tanečníky break dance. 

Ve street dance rozlišujeme „Old school“ styly a „New school“ styly. New school styly vznikaly v reakci na vyvíjející se hudební kulturu. Tanečníci reagovali a stále reagují na nejnovější hudební trendy a podle nich upravují svůj taneční projev. Do Old school patří zejména break dance, hype, electric boogie, poping, locking. Mezi New school styly patří hlavně house dance, LA style a dancehall. 

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Adamson

Adamson

Tancuji od svých 9 let. Studoval jsem na Konzervatoři Praha. Během studia jsem se věnoval i streetovým stylům, které mi učarovaly a staly se mojí srdcovkou. Můj hlavní styl je hip hop a vedlejší locking. Také se věnuji freestylu a ním jsou spojené battly, na které se teď snažím soustředit.

Více na profilu lektora