<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Začíná 22. 03. 2019
Waacking

event pátek 22. 03. | 19:00
60 minut

Maki
Maki

180

Waacking

Waacking

Waack / Punk je forma tance vytvořená v LGBT klubů Los Angeles (1970). Tento taneční styl byl jmenován punking, protože "punk" byl hanlivý termín pro homosexuály v 70. letech. A protože nebylo žádoucí, aby tento styl byl vnímán negativně, jednoduše se přejmenoval na waacking. 

Waacking se skládá z typikého pohybu paží na rytmus hudby přes a za ramenem. Waacking také obsahuje další prvky, jako je pózování a práce nohou. Waacking kladl velký důraz na muzikálnost a interpretaci hudby a jejího rytmu. Inspirovali se jím filmové hvězdy jako Lauren Bacall, Marlene Dietrich, Bette Davis a James Dean. 

Waacking byl popularizován společností Soul Train, pozornost získal prostřednictvím amerického televizního seriálu So You Think You Dance (2011).

 

Wacking & Vogue

Oba jsou to taneční styly určené především pro něžnější pohlaví, takže si pánové, stejně jako např. u dancehallu, určitě přijdou na své. Wacking se vyznačuje přehnaně ženskými pohyby, ale je zároveň ladný a uhlazený. U vogueingu tanečnice v podstatě představují fotomodelky. Tento taneční styl zpopularizovala Madonna svým videoklipem k písni Vogue.

Co s sebou?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Maki

Maki

Maki pochází ze severu Čech a tanci se věnuje od dětství. Prošla lehkou baletní průpravou, tréninkem párových tanců, nicméně její srdce zakotvilo u street dance. V současné době se věnuje převážně tanečnímu stylu Waacking. Tento styl důkladně studovala od jeho průkopníků a to jak v New Yorku, tak na Taiwanu, i v Holandsku, kde žila a sdílela s…

Více na profilu lektora