Centrum Tance logo
Začíná 07. 10. 2021
GIRL STREET ISH - KRUMP

GIRL STREET ISH - KRUMP

(RP74639, dap kurz, začátek: 7. 10. 2021, konec: 9. 12. 2021)

Krump je forma pouličního tance pocházející z Los Angeles. Jeho vznik se datuje kolem roku 2001. Krump se dá charakterizovat jako vysoce energický, expresivní a emotivní tanec plný dynamických pohybů a bojového vyjádření. Velmi dobře jej vystihuje svůj vlastní název K.R.U.M.P. což je zkratka pro Kingdom Radically Uplifted Mighty… (pokračování níže)

čtvrtek 07. 10. | 19:00
60 minut

Anna Kašparová
Anna Kašparová

1 950 Kč

GIRL STREET ISH - KRUMP O kurzu

Krump

Krump je forma pouličního tance pocházející z Los Angeles. Jeho vznik se datuje kolem roku 2001. Krump se dá charakterizovat jako vysoce energický, expresivní a emotivní tanec plný dynamických pohybů a bojového vyjádření. Velmi dobře jej vystihuje svůj vlastní název K.R.U.M.P. což je zkratka pro Kingdom Radically Uplifted Mighty Praise.

Krump sám o sobě se může na první pohled zdát jako agresivní ba dokonce negativní tanec, díky své energii ze sebe ale tanečník může uvolnit jakékoliv emoce pozitivní formou tance. I právě proto se Krump využívá k urovnání sporů mezi jednotlivci či skupinami, ale skutečný souboj je to poslední, na co tanečníci v daný moment myslí.

Krump se, stejně jako ostatní street dance styly, neustále vyvíjí, a to prostřednictvím tanečních workshopů, eventů a konfrontací, kdy se tanečníci obohacují o cenné zkušenosti a rady. Na oficiálních stránkách Krump Kings můžete také najít Krump slovník, kde jsou Krump techniky a prvky důkladně popsány.

Krump zpopularizovali především Krump Kings

Tight Eyez a Big Mijo zakládají jednu z prvních Krump families Krump Kings a posléze je následují další a další skupiny. Tyto skupiny se neustále konfrontují formou tanečního battlu či session. Tímto se Krump velmi rychle posunuje kupředu a vyvíjí se nejrychleji ze současných tanečních stylů. Díky jedinečnosti si krump získal na popularitě a začal se objevovat v hudebních videoklipech Missy Elliott, CiaryChemical Brothers nebo v dnes již kultovních filmech jako je Rize nebo Stomp The Yard.

Krump Kings se ale nenechají strhnout komercí, nezahálí a v čele s Tight Eyezem se vydávají na turné po celém světě, kde učí techniky a správné zásady. Na celém světě Krump získává čím dál větší oblibu tanečníků a stává se nejen oblíbeným tancem, ale i životním stylem. V dnešní době naleznete krump v USA, Kanadě, Brazílii, na Havaji, JAR, Anglii, Francii, Německu, Holandsku, Španělsku, Polsku, ČR, Ukrajině, Bulharsku, Rusku, Japonsku, Jižní Koreji, Novém Zélandu, Austrálii, Indii …

Zdroj: https://www.hiphopdance.cz/krump/

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Anna Kašparová

Anna Kašparová

Od ranného věku je tanec mou vášní. Na počátku jsem začínala s Disco dance a od roku 2011 jsem se začala věnovat street dancu v rámci hip hop podskupiny hb Dance – BROTHERZ TERRITORY Honzy Bartoše a Tomáše Smičky. Život v této skupině mě vedl komerční cestou a vzdělávala jsem se v choreografiích (street jazz, MTV, hip hop, jazz, contemporary). Od…

Více na profilu lektora