Centrum Tance logo
 • O lektorovi


  Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance

  Vzkaz pro klienty

  Chcete-li se s radostí setkávat při tanci s podobně Vámi naladěnými ženami, v příjemné atmosféře se zajímavou hudbou, přijďte na mé kurzy, semináře, víkendy a dovolené u moře s orientálním tancem.

  Motto: ,,Tančit životem s láskou a radostí."

  Současné styly

  Orientální tanec

  Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

  Absolvovala jsem rekvalifikační kurz Centra Tance - Lektor orientálního tance
  Certifikát - NILE GROUP WORKSHOP, Oriental Dance Festival, CAIRO - EGYPT
  Osobně jsem poznala a zúčastnila se seminářů těchto významných osobností orientálního tance: Mahmoud Reda, Aida Nour, Zeina, prof. Hassan Khalil, Khaled Mahmoud, Liza Laziza, Ahmed Fekry, Magdy El Leisy, Farida Fahmy, Dawlat, Sameh El Desouki, Aziza, Amar Gamal, Boženka, Zahra bent Amar, Bahara, Bri Hurley, Mohamed Kafazy, Malika Babouk, Beata a Horacio Cifuentes, Lubna a Osama Emam, Richel Brice, Momo Kadous, Tito, Yousry Sharif, Shahrazad, Elena Rössler, Terezka Drznik, Tamalyn Dallal...
  V mých tanečních začátcích na mě nejvíce zapůsobila Anička Čumpelíková a Erika Kováčiková.
  Základy hry na darbuku a činelky mi předali: Ibrahim Abu Hasan, Miroslav Čipera
  Neustále a průběžně se vzdělávám a zdokonaluji u zajímavých zahraničních i tuzemských lektorů.

  Úspěchy

  Největším oceněním pro mě jsou spokojené tanečnice mých kurzů, které se těší na další společně protančené hodiny. Často do hodin přijdou i ženy v těžké životní situaci a tancem se jim vrátí radost do života, rozzáří se a naváží i nová zajímavá přátelství. S mnohými tanečnicemi se setkáváme na mých tanečních hodinách již více než 10 let a některé z nich se také staly lektorkami orientálního tance.
  Spolu s lektorkou Klárou Stáňovou jsme založily taneční skupinu ,,Shankara" s níž se zúčastňujeme některých významných akcích a festivalů.
  Dále si vážím dlouholeté spolupráce s bubeníkem Martinem Jandourkem.

  Koncept lekcí

  Na lekcích kladu důraz na správné provedení jednotlivých prvků, držení těla, zahřátí rozcvičením a na závěrečné uvolnění. Dávám si záležet na vhodném výběru hudby a procvičování techniky. Trpělivě se snažím věnovat každé tanečnici tak, aby tanečnice odcházely z hodin s dobrým pocitem. Předávám na svých hodinách tanečnicím nejen vše co znám, ale i estetický zážitek v podobě elegantních tanečních kostýmů, orientálních pásů a šperků. Tanečnice oceňují i to, že vždy rozdávám optimismus, nadšení pro tanec, radost z pohybu a především kladu důraz na ženskost. Na hodinách pod mým vedením se setkávají ženy všech věkových kategorií a různých povolání. S přihlédnutím na pokročilost zařazuji poutavé choreografie, které tanečnice mohou předvést každý půlrok ve skupině či sólově na orientálním večírku.

  Život s tancem/cvičením v kostce

  Tančím od malička ráda a s láskou. V dospělosti mě nadchnul orientální tanec pro svoji osobitost, krásu a rozvíjení ženskosti. Od roku 2000 vyučuji orientální tanec v Centru Tance. Vedu nejen dopolední, odpolední a večerní pravidelné kurzy v Praze a ve Štěchovicích, ale vypisuji také semináře, víkendové pobyty a velmi oblíbené dovolené s orientálním tancem a jógou u moře. Mým velkým koníčkem je spolu s orientálním tancem totiž i jóga. Přesvědčila jsem se, že orientální tanec a jóga je nejprospěšnější pohyb pro každou ženu!
  Velmi mě motivuje, když vidím proměny žen, které začaly tančit, Po nějaké době zkrásní, jsou ženštější, sebevědomější a hlavně spokojenější.

  Článek v časopise Beauty nails 7-8/2017

  Videa:

  Rozhovor s klientkou Monikou, proč si vybrala orientální tanec s Danielou Pardusovou
  Vystoupení Daniely Pardusové: Sportisimo půl maraton Praha 4/2017
  Shankara na festivalu Let´s dance 2017

  Milé ohlasy našich klientů 

  "Dobré dopoledne, chtěla jsem poděkovat za  vytvoření FB skupiny tance s Danielou! Je vidět, že si lektorka vše velmi dobře připravuje, rozmýšlí náplň i hudbu  a výsledná lekce je nabitá až do poslední minuty. Vše velmi dobře vysvětleno, a troufám si říci, že pozitivní nálada Daniely se na nás velmi dobře přenáší. Co bych ještě  zmínila, že jak lektorka, tak hudba je velmi dobře slyšet, nebývá až tak někdy u jiných vysílání vyvážené. Čtvrtek večer tedy patří nám, krásným a vlnícím se ženám!
  Těším se na další  FB lekce, samozřejmě i na otevření sálů  a na lekce naživo :-) Srdečně zdravím, J. N."

  "Vážení a za ta léta si dovoluji říct i milí, ještě stále žiju a dýchám minulým týdnem, víkendem, semináři a Gala večerem. Nějak jsem po těch letech tance potřebovala zase nakopnout, získat nové motivy a inspiraci. A přesně to se stalo. Absolvovala jsem krásny minulý týden spolu s Danielou Pardusovou a jejími a vlastně mými křídly, pak souhrnným seminářem s křídly na závěr a vrátila jsem se do doby, kdy jsem asi 5let intenzivně na Danielu chodila. Opět jsem se utvrdila, jaká je výborná učitelka a báječná a milá a trpělivá osoba. Přes zničující vedro v neděli jsem se na křídlech krásně zharmonizovala a cítila se jako egyptská bohyně.  Ještě jednou za to Daniele dík. R.K."

  "Dobré dopoledne, víkend s lektorkami Danielou a Klárou se opravdu vydařil. Taneční program byl rozmanitý, pečlivě volený s ohledem na nás, tanečnice, byl intenzívnější než kdy jindy, ale záleželo na každé z nás zda se zúčastníme všech hodin nebo jen některých (my jsme si nenechaly nic ujít), ubytování bylo příjemné, klidné, čisté, okolní příroda krásná. Oceňujeme přípravu obou lektorek, daly si opravdu záležet, aby byly tanečnice maximálně spokojené. Již nyní se těšíme na další víkendy či pobyt u moře příští rok. J. N., L. B., V. B."

  "Ráda bych tímto poděkovala milé lektorce Daniele Pardusové za velice příjemný orientální víkend na Staré Živohošti ve dnech 15. a 16.10. Oceňuji zejména výběr tanečního sálu, který dokonale vyhovoval našim tanečním potřebám a díky Danielinu smyslu pro detail v něm vládla kouzelná podzimní atmosféra. Přiměřený počet účastnic také umožnil všem zatančit si pohodlně s křídly i závojem. Krásná lokalita areálu, pěkné ubytování a kvalitní kuchyně příjemný zážitek jen umocnily. Nádherné počasí pak bylo bonusovou třešničkou na dortu. Na taneční víkend s Danielou jsem rozhodně nejela naposledy! Prosím, předejte mé poděkování této skvělé lektorce! Velice děkuji. S přátelským pozdravem, Jitka C. L."

  "Dobrý den, moc Vám děkuji za tento víkend = na Slapech s orientálním tancem s Danielkou a Klárkou ;o) Bylo to nádherné, že se mi ani nechtělo vracet domů. Ubytování je úžasné, jídlo parádní a Danielka s Klárkou se o nás staraly jako o "oko ve své hlavě" ;o) Krásně jsem si díky lektorkám a celému víkendu aktivně odpočinula a nabrala spoustu nové pozitivní energie ;o) Navíc se obě lektorky staraly, jestli máme odvoz, s kým chceme být na pokoji, nádherně připravily taneční program i ten večerní ;o) Celý pobyt byl pro mě jako balzám na duši ;o))) Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji krásný den..."

  "Dobrý den, chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za krásný víkend s Danielkou a Klárkou. Bylo to jako vždy nádherné strávení víkendu a jsem šťastná, že takové víkendy pořádáte. Zároveň jsem moc vděčná za Danielky kurzy břišního tance, které teď navštěvuji tuším už téměř deset let. V posledních dvou letech jsem sice nechodila na kurzy s takovou pravidelností, jak je mým zvykem... Ale i tak jsem ráda, že když stresy a horší období opadnou a já mám opět prostor a čas na své koníčky, tak se mohu vrátit zase k pravidelnému navštěvování kurzů Danielky. Už si ani nedokážu představit svůj život bez orientálního tance s Danielkou, je to pro mě už "samozřejmá" součást mého života. Navíc je naprosto úžasné, jakou dává Danielka energii a čas a invenci do dalších aktivit mimo běžné kurzy jako jsou víkendové semináře nebo víkendové a dovolenkové pobyty s tancem. Jsou pro mě odpočinkovým a antistresovým balzámem na duši ;o) Ještě jednou Vám moc děkuji za Danielku a její kurzy, semináře a pobyty s tancem ;o) K. Z."

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového