Centrum Tance logo
 • O lektorovi


  Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance

  Vzkaz pro klienty

  Chcete-li se s radostí setkávat při tanci s podobně Vámi naladěnými ženami, v příjemné atmosféře se zajímavou hudbou, přijďte na mé kurzy, semináře, víkendy a dovolené u moře s orientálním tancem.

  Motto: ,,Tančit životem s láskou a radostí."

  Současné styly

  Orientální tanec

  Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

  Absolvovala jsem rekvalifikační kurz Centra Tance - Lektor orientálního tance
  Certifikát - NILE GROUP WORKSHOP, Oriental Dance Festival, CAIRO - EGYPT
  Osobně jsem poznala a zúčastnila se seminářů těchto významných osobností orientálního tance: Mahmoud Reda, Aida Nour, Zeina, prof. Hassan Khalil, Khaled Mahmoud, Liza Laziza, Ahmed Fekry, Magdy El Leisy, Farida Fahmy, Dawlat, Sameh El Desouki, Aziza, Amar Gamal, Boženka, Zahra bent Amar, Bahara, Bri Hurley, Mohamed Kafazy, Malika Babouk, Beata a Horacio Cifuentes, Lubna a Osama Emam, Richel Brice, Momo Kadous, Tito, Yousry Sharif, Shahrazad, Elena Rössler, Terezka Drznik, Tamalyn Dallal...
  V mých tanečních začátcích na mě nejvíce zapůsobila Anička Čumpelíková a Erika Kováčiková.
  Základy hry na darbuku a činelky mi předali: Ibrahim Abu Hasan, Miroslav Čipera
  Neustále a průběžně se vzdělávám a zdokonaluji u zajímavých zahraničních i tuzemských lektorů.

  Úspěchy

  Největším oceněním pro mě jsou spokojené tanečnice mých kurzů, které se těší na další společně protančené hodiny. Často do hodin přijdou i ženy v těžké životní situaci a tancem se jim vrátí radost do života, rozzáří se a naváží i nová zajímavá přátelství. S mnohými tanečnicemi se setkáváme na mých tanečních hodinách již více než 10 let a některé z nich se také staly lektorkami orientálního tance.
  Spolu s lektorkou Klárou Stáňovou jsme založily taneční skupinu ,,Shankara" s níž se zúčastňujeme některých významných akcích a festivalů.
  Dále si vážím dlouholeté spolupráce s bubeníkem Martinem Jandourkem.

  Koncept lekcí

  Na lekcích kladu důraz na správné provedení jednotlivých prvků, držení těla, zahřátí rozcvičením a na závěrečné uvolnění. Dávám si záležet na vhodném výběru hudby a procvičování techniky. Trpělivě se snažím věnovat každé tanečnici tak, aby tanečnice odcházely z hodin s dobrým pocitem. Předávám na svých hodinách tanečnicím nejen vše co znám, ale i estetický zážitek v podobě elegantních tanečních kostýmů, orientálních pásů a šperků. Tanečnice oceňují i to, že vždy rozdávám optimismus, nadšení pro tanec, radost z pohybu a především kladu důraz na ženskost. Na hodinách pod mým vedením se setkávají ženy všech věkových kategorií a různých povolání. S přihlédnutím na pokročilost zařazuji poutavé choreografie, které tanečnice mohou předvést každý půlrok ve skupině či sólově na orientálním večírku.

  Život s tancem/cvičením v kostce

  Tančím od malička ráda a s láskou. V dospělosti mě nadchnul orientální tanec pro svoji osobitost, krásu a rozvíjení ženskosti. Od roku 2000 vyučuji orientální tanec v Centru Tance. Vedu nejen dopolední, odpolední a večerní pravidelné kurzy v Praze a ve Štěchovicích, ale vypisuji také semináře, víkendové pobyty a velmi oblíbené dovolené s orientálním tancem a jógou u moře. Mým velkým koníčkem je spolu s orientálním tancem totiž i jóga. Přesvědčila jsem se, že orientální tanec a jóga je nejprospěšnější pohyb pro každou ženu!
  Velmi mě motivuje, když vidím proměny žen, které začaly tančit, Po nějaké době zkrásní, jsou ženštější, sebevědomější a hlavně spokojenější.

  Článek v časopise Beauty nails 7-8/2017

  Videa:

  Rozhovor s klientkou Monikou, proč si vybrala orientální tanec s Danielou Pardusovou
  Vystoupení Daniely Pardusové: Sportisimo půl maraton Praha 4/2017
  Shankara na festivalu Let´s dance 2017

 • Kurzy 1

  Neděle 24. 7. 2022

  Orientální inspirace

  neděle 24. 7. 2022 14:30–16:30 (120 minut)
  pro všechny
  Václavské nám. 36 - sál 4, Praha 1
  Daniela Pardusová
  490 Kč (1 lekce)
  1 lekce
  490 Kč
  t5nkh