<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
 • O lektorovi

  Fyzioterapeutka, tanečnice, lektorka

  Tanci a cvičení se věnuji od svých 9 let a zájem o pohyb mě dovedl až ke studiu fyzioterapie (FTVS UK 2013-2016). Nyní pracuji jako fyzioterapeutka v rehabilitační klinice Monáda a jako lektorka cvičení v Centru tance.

  Ve svých lekcích kladu důraz na zdravý způsob pohybu, snažím se o to, abyste si z lekce neodnášeli jen sestavu cviků, ale hlavně to, jak se ke svému tělu chovat, aby prostě a jednoduše NEBOLELO.

   

  Kurzy v oblasti fitness

  2015                      Hluboký stabilizační systém páteře (Face Czech Academy, Mgr. Ivana Brádková)

  2014                      Kinesiotaping (Dexter Academy, Mgr. Pavla Chrudimská)

  2013                      BOSU rehab (Face Czech Academy, Mgr. Ivana Brádková)

  2013                      Zkroťte si svůj Roller (myPilates Academy, Monika Kupková)

  2013                      Mezinárodní kongres BOSU a Flowing (Face Czech Academy)

  2013                      Ploska nohy v akci (myPilates Academy, Mgr. Petra Zbuzková)

  2012                      BOSU core (Face Czech Academy, Mgr. Daniel Müller)

  2012                      Anatomie (myPilates Academy, Mgr. Hana Vašíčková)

  2012                      BOSU cardio (Face Czech Academy, Soňa Blažková)

  2011                      Port De Bras® basic (Face Czech Academy, Julio Papí)

  2009                      Funkční anatomie I. (Face Czech Academy, Mgr. Ivana Brádková)

  2009                      Pilates & lordosis (Face Czech Academy, Mgr. Daniel Müller)

  2008                      Pilatesova metoda 2 (Wellness.cz, Doc. Eva Blahušová)

  2005                      Pilatesova metoda 1 (Wellness.cz, Doc. Eva Blahušová)

  2002                      Fitness Instructor Basic (Wellness.cz, Doc. Eva Blahušová a kol.)

  SOUČASNÝ TANEC

  Ve svých hodinách bych Vám ráda ukázala, že tanec není jen umění pro vyvolené, ale že je to nekonečný svět otevřený všem, kdo do něj chtějí vstoupit. Naučíme se jak správně zacházet se svým tělem (jak na tanečním sále tak mimo něj) a najdeme zbrusu nové možnosti, jež nám poskytuje. Nejde mi o to, udělat z Vás profesionálními tanečníky, ale nabídnout Vám radost z pohybu, potěšení a jedinečnost – nechceme všichni cvičit podle daného vzoru, ale najít v pohybu sami sebe. Skrze tanec můžeme poznávat sebe i druhé, je to jeden ze způsobů komunikace. Pojďme si tedy beze slov povídat…

  PILATES

  Cvičení pilates považuji za základ pro jakýkoli jiný taneční styl, ale především za základ zdravého životního stylu. Pomůže vám k lepšímu uvědomění vlastního těla a tím pádem i k tomu, abyste s ním lépe zacházeli. Současný životní styl velmi namáhá specifické oblasti (bedra, krční páteř) a způsobuje mnoho zdravotních problémů, které se ale dají v podstatě snadno odstranit právě pomocí správného cvičení. Osobně jsem se s pilates seznámila na seminářích slovenské lektorky Jany Kekeňákové a dále prošla školením u Evy Blahušové a ve Face Czech Academy, kde se neustále vzdělávám prostřednictvím seminářů. Bez cvičení pilates si dnes svůj život už nedokážu představit a jsem si jistá, že jej budu cvičit třeba i za padesát let. Pilates totiž pro každého nabízí stále nové výzvy a je uzpůsobený tak, že jej může cvičit kdokoli, kdykoli a v jakémkoli věku i kondici!

  PORT DE BRAS

  PortDeBras v zásadě spojuje mé záliby v pilates a v tanci. Je to skvělý způsob, jakým se udržovat v kondici (je to totiž cvičení aerobního typu, což znamená, že se při něm spalují kalorie a tuky) a který zároveň nabízí možnost si zatančit. Je to vlastně taková baletní zumba. Zpevňuje a formuje především horní část těla (paže, mezilopatkové svaly, prsní svaly), ale výrazně posiluje i dolní končetiny. Závěr mé lekce je vždy doplněn posilováním břišních svalů a důkladnému strečinku, který je velmi důležitý pro správnou účinnost cvičení. Doporučuji všem, kteří se nenašli v klasickém aerobiku ani v zumbě, ale zároveň těm, kteří chtějí vyzkoušet něco nového.

  S tancem jsem se seznámila ve svých 9 letech v přípravce tanečního souboru KIKS, od roku 1994 jsem členkou Pohybového studia H, skupiny moderního scénického tance. Zde jsem získala veškeré taneční základy a vzdělávala se u pedagožek jako například Šárka Vrašťáková, Marika Hanušová, Eva Lacková nebo Kristýna Slezáková. Nové poznatky a zkušenosti získávám především na školeních a na tanečních seminářích u vynikajících lektorů jako jsou Jan Kodet, Lenka Vágnerová, Joe Alegado, Dora Hoštová, Julio Papí a mnoho dalších. Pedagogické a choreografické činnosti se věnuji přibližně od svých 15 let, v současné době především ve vlastním souboru a zde, v Centru Tance.

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového