• O lektorovi

  Simona je bezprostřední člověk, který vás na lekcích afrického tance okamžitě nakazí svým veselým smíchem a chutí tančit a žít.

  Pokud nevíte, co si pod africkým tancem představit, mrkněte na záznam Snídaně s Novou z roku 2023, kde Simča roztančila nejen moderátory. 

  Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

  Monika Rebcová, Annett Hofmann, Nizoucha, Lu-Hawa Goldin, Papis Nyass, Christa Flaig, Norma Claire, Natascha Noack, Lamin Gueye, Michel Kouakou, Piérre Sannoui, Fatumane Omara, Binta Sadjo, Satu Camara, Rachel Bangoura, Mohamed Bangoura,Ciré Béie, Kaolack Pape Ibrahima Ndiaye; Mamady Kuruma, Manana Cissé, Mohamed Cissé, Alsini Bangoura z Ballets Africaines a další.

  V letech 2001, 2002, 2003 absolvovala týdenní intenzivní workshopy afrického tance Nizouchy ve Francii. V roce 2004 navštívila na měsíc Gambii, kde se učila u místních učitelů a v roce 2007 absolvovala měsíční výukovou stáž v Guinee Conacry.

  Od roku 2002 je součástí tanečně-hudební formace TiDiTaDe, která se zabývá hudbou západní Afriky. Současně působí jako tanečnice ve skupinách Posmrtné zkušenosti a Tshikuna.

  Úspěchy a vystoupení

  V létě 2006 se podílela na projektu Senegal meets Prague aneb Děti ze Saint-Louiské ulice, ze kterého vzniklo tanečně/ hudebně/ divadelní představení Baa-Naan - Volání, které bylo uvedeno v divadle Ponec a poté v Českých Budějovicích.

  Působila jako tanečnice ve skupinách Posmrtné zkušenosti a Tshikuna.

  V roce 2007 vystupovala v Průmyslovém paláci v rámci festivalu Pražské quadriennale a na dalších místech v pouličním divadelně-tanečním projektu na chůdách Alchymista.

   

  Koncept lekcí

  Simona má schopnost přenést na Vás svůj optimismus, vytvořit tu pravou atmosféru, ve které Vám předá své "africké umění".

   

  Život s tancem/cvičením v kostce

  Simona tančí už odmalička. První aktivity byly taneční rytmický kroužek, kroužek rock´n´rollu a poté vlastní dívčí šestičlená skupina.
  Další vlivy: step, jazz-dance, moderní tanec, kathak, yoga ....
  Africkému tanci se věnuje od roku 1997 a od roku 2002 africký tanec vyučuje.

   

   

 • Lekce

  Hledáme pro Vás lekce, počkejte prosím…