• O lektorovi

  Vzkaz pro klienty

   V Centru Tance působí Martina jako lektorka flamenca od roku 2010. Věnuje se i hře na kastaněty, kterou také vyučuje. Více o Martině se dozvíte v tomto videomedailonku.

  Flamenco je pro mě momentálně vším a také zaplňuje téměř všechen můj volný čas. A i když je to mnohdy dřina, tanec mi stejně pokaždé dodá potřebnou energii a dostane mě do dobré nálady. Motivací a inspirací jsou mi hlavně lektoři, u kterých se vzdělávám, ale také lidé, které učím. Je skvělé po určité době zjistit, že jste někomu něco hezkého předali a je vidět vaše práce a čas, který jste tomu věnovali! 

  Motto: Když je ti smutno - tancuj! Tanec rozežene slzy. Když máš vztek - tancuj! Mysli jen na tanec a myšlenky na zlobu jsou pryč. Když je ti fajn, tak taky tancuj, aby ti bylo ještě líp! 

  Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

  2015 - úspěšně dokončila své studium na Pedagogické fakultě UK v Praze titulem Magistr v oboru anglický jazyk a hudební výchova

  Pravidelně se vzdělává pod vedením zahraničních i českých lektorů: Virginia Delgado, Irene Alvarez, Sonia García, Ángel Munoz, Pepa Molina, Adela Campallo, Rafael Campallo, Laura „La Caleta“, Sara Ramos, Alberto Moya Manzano, María Urena, Elena Barajas, Mariana Maieru, Blanca Perdiguer, Natalia Meirino, Mateo Gallito, Lucie Bevelaqua, Michael Cába a další.

  Úspěchy a vystoupení

  2018, 2017, 2016 – vystoupení na exhibici flamencových škol v ČR v rámci festivalu „Mezinárodní den flamenca“

  2013 – 1. místo v mezinárodní soutěži Flamencopa v kategorii taneční formace semi-profi

  2013 – založení skupiny Rosas (pravidelné vystoupení na festivalech, kulturních a jiných akcích)

  2012, 2011 – vystoupení na Prague Food Festivalu v Královských zahradách Pražského hradu; spolupráce s Extenda Andalucía, která podporuje Andalusii v ČR a na Slovensku

  2009 – natáčení filmu Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení; příprava hlavní herečky Lenky Vlasákové na závěrečnou taneční scénu. 

  Dance of Love (2009 - 2018), Mezi Ploty (2009), Let’s Dance (2009 - 2016), Casino hotel President (2009), Taneční show Slunečního kruhu (2009 a 2010), Ohnivá noc (vystoupení na Smíchovské pláži 2010), Flamenco večer v klubu Palanca (2011), Fiesta flamenca v klubu Jet Set (2011), dále pravidelná studentská představení kurzistek flamenca na závěr školního roku (2011 – současnost).

  Koncept lekcí

  V mých hodinách se budeme věnovat technice dupů a vedení paží, budeme se učit správně tleskat rytmus a samozřejmě se naučíme i nejrozšířenější tance jako jsou Sevillanas, Tangos a Rumbas. V pokročilejších kurzech vyzkoušíme složitější dupy a variace, seznámíme se s dalšími tanci, např. Bulerías, Alegrías nebo Farruca.

  Život s tancem/cvičením v kostce

  S flamencem jsem se poprvé setkala na dovolené ve Španělsku, kde jsem viděla představení, po kterém jsem si byla jistá, že se tento tanec chci rozhodně naučit. Hledala jsem proto různé kurzy, až jsem narazila na paní profesorku Táňu Krištůfkovou. Jenom díky ní jsem našla v tomto tanci takovou zálibu. Paní profesorka mi předala spoustu cenných zkušeností, které jsem následně měla možnost uplatnit na jevišti i ve svých hodinách.

  Milé ohlasy našich klientů

  "Dobrý den do CT, chtěla bych jen krátce poděkovat za perfektní flamenkový den minulou sobotu! Semináře byly skvělé, velmi pozitivně hodnotím, že byly zaměřené na zájemce "NE-začátečníky"!! Pokročilost byla vyrovnaná, naše báječná a flamenkem žijící lektorka Martina proto na lekcích mohla jít tempem, které nám všem vyhovovalo a na semináři jsme udělaly velký a kompaktní kus choreografie, což nás naplnilo radostí. M.F."

 • Lekce

  Hledáme pro Vás lekce, počkejte prosím…