Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  K flamencu jsem se dostala úplnou náhodou roku 2007 už jako třináctiletá. Spolu s Martinou Lohniskou jsme navštěvovaly hodiny flamenca naší milované prof. Táni Krištůfkové v Centru Tance. Zjistila jsem, že flamenco je moje vášeň, poslání a život. Začala jsem tedy navštěvovat semináře španělských flamencových učitelů a díky doporučení Táni Krištůfkové jsem se na tři roky dostala do hodin klasického tance na pražské taneční konzervatoři pod vedením pana Prof. Jindřicha Mimry. V Praze jsem měla možnost učit se od flamencos jako Virginia Delgado, Ángel Munoz, Irene Álvarez, Laura La Caleta a mnoha dalších. 

  Po maturitě a přesunu do Rakouska jsem se dále vzdělávala pod vedením americké tanečnice Rachel Robin Bowman a častého hosta Ivána Góngory. Mimo jiné jsem se zde učila i od Rocío García a Beatriz Morales.

  Po dokončení vyšší odborné školy v Rakousku jsem se roku 2015 přestěhovala do Sevilly a stala se tak ve 21 letech nejšťastnějším člověkem pod sluncem. Celých osm měsíců jsem navštěvovala akademii flamenca Ados, vedenou Ángelem Atienzou s každý měsíc s jiným hostem a profesorem. Jednalo se o celodenní (8 hodin) a celotýdenní (5 dní) studium. Mimo Ángela Atienzy jsem se zde měla možnost učit od velikánů jako je La Lupi, Pastora Galván, Isabel Bayón, Maribel Ramos, Leonor Leal a mnoho dalších. Díky pravidelným návštěvám tablaos a také díky spřátelení se s pouličními umělci jsem porozuměla komplikované flamencové teorii. Do Sevilly jsem se poté ještě dvakrát vrátila. 

  V poslední době jsem se věnovala hlavně práci na sobě samé, na vlastních projektech a vývoji vlastního tanečního stylu.

  Paco de Lucía, flamencová legenda, jednou řekl: Ve flamencu se nikdy nepřestaneme učit. I já se každý den naučím něco nového.

  Já jsem tedy také flamencový student a budu jím ráda dál. Už jsem ale pochopila, že flamenco není jen tanec, ale i pocit a životní styl. Přijďte to zažít na vlastní kůži!

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového