Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  Podupáváte-li si nohou kdykoliv slyšíte hudbu, klepete prsty o stůl do rytmu nebo se jen vždy ohromeně díváte na staré filmy s Fredem Astairem a říkáte si, taky bych se to jednou chtěla naučit. Step je láska na celý život. Stejně jako jsem mu podlehla já a věnuji se mu již od svých osmi let, můžete kouzlu stepu propadnout i vy. Výhoda tohoto tance je, že s ním můžete začít v kterémkoli věku.

  Kromě stepu jsem vyzkoušela i jiné druhy tance jako třeba lindy hop, jazz dance, flamenco či salsu. Vždy však zvýtězil step a proto se o tuto úžasnou uměleckou formu dělím jako lektorka již několik nejen s dětmi ale také s dospělými. Za stepem jezdím pravidelně na světové festivaly a workshopy, a do Prahy tak vozím nejnovější stepařské trendy a kroky. Mezi mé nejoblíbenější lektory kteří mě inspirují patří například Michelle Dorance, Sebastian Weber, Brabara Duffy či Nicolas Young.

  Step má své kořeny ve Spojených státech amerických, proto jsem strávila několik měsíců přímo u zdroje v tanečním studiu Steps on Broadway. Nejraději improvizuji s ostatními stepaři a muzikanty. Zúčastnila jsem se stepařských jamu v Londýně, Madridu, New Yorku nebo Stockholmu. Se stepem vystupuji na komerčních akcích. Jsem členka bubenické show Tokhi & the Groove Army. Kromě stepu se věnuji i dalším tancům (lindy hop, salsa, authentic jazz, balet), body drummingu a józe.

  I přesto, že je step již přes sto let starý tanec, a mnoho z nás jej zná pouze z černobílých filmů, stále častěji se objevuje na pódiích ve spojení se současnou hudbou. Skupina Postmodern jukebox, Zaz a mnoho dalších, svá vystoupením obohacuje o element stepu. Step se tak opět vrací na výsluní. 

  VZDĚLÁNÍ A KURZY

  • Stockholm Tap Festival (2016)
  • Tap Residency Madrid (2015)
  • Pedagogická stáž - Anatomie těla v tanci (SE.S.TA), 2015
  • Pedagogické minimum (2015) volnočasové aktivity
  • Prague City Tap Festival (2015, 2013)
  • Taneční centrum Praha - konzervatoř, (2011 - 2013 Obor - Pedagogika tance)
 • Kurzy 2

  Středa 8. 2. 2023

  Swing sólo: začátečníci a výše

  středa 8. 2. 2023 19:00–20:00 (60 minut)
  začátečníci a výše, lekce: 1 / 18
  Centrum Tance Muzeum, Politických vězňů 8, Praha 1
  Tereza Kopecká

  Pátek 17. 2. 2023

  Taking a chance of love

  pátek 17. 2. 2023 17:00–18:30 (90 minut)
  pro všechny
  Centrum Tance Můstek, Václavské náměstí 36, Praha 1
  Tereza Kopecká
  mu4es