• O lektorovi

  MOTTO: „Flamenco se tančí o životě.“

  To znamená, že flamenco není určeno jen pro profesionální, mladé, štíhlé tanečnice a tanečníky s krásnými šaty a perfektním účesem. Čím jste starší a máte toho více „odžito“, tím více toho můžete vyjádřit a tanec se tak stává více skutečným a přirozeným. Každý může tančit podle svých schopností a možností.

  O mě v kostce:

  Pocházím z hudební rodiny, jako dítě jsem hrála 10 let na housle a zvykla jsem si na naše rodinné muzicírování nejprve v tradičním, klasickém a později v country stylu v kruhu rodiny a přátel. Tyto zážitky a studium španělštiny mne přivedly právě k flamencu, kterému se věnuji více jak 10 let. Za tu dobu jsem prošla mnoha kurzy. Nezapomenutelný je pro mne 3-týdenní pobyt v Granadě v roce 2008, kde jsem se zdokonalila jak ve španělštině, tak v tanečním projevu. A hlavně jsem po celou tu dobu mohla zažívat atmosféru nádherné Granady. V posledních 5ti letech se věnuji flamencu spíše jako samouk s tím, že navštěvuji workshopy profesionálních lektorů a tanečníků ze Španělska, Slovenska, Polska a ČR. Posledním workshopem, který mne velmi ovlivnil a dál mne nasměroval na mojí flamencové cestě, byl workshop Autoestima flamenca vedený Carlosem Sepúlvedou v Praze. Moc ráda bych nenásilnou formou předala něco ze svých zkušeností těm, kteří by se rádi s flamencem seznámili a poznali jeho sílu.

  Za sebou mám různá skupinová a sólová vystoupení, z nichž si nejvíce cením spolupráce s prof. B. M. Willi v rámci projektu Maraton hudby v Brně (2017 a 2018) a spolupráce s FN u sv. Anny nebo MOÚ v Brně, kde jsem jako dobrovolník zorganizovala několik přednášek o flamencu s ukázkami flamencového tance.

  Poděkování

  Velké díky patří tanečnicím a lektorkám Hanele Dezortové (Olomouc), Libušce Bachraté (Bratislava) a tanečníkům a lektorům Mateo Gallito (Polsko) a Carlos Sepúlveda (Španělsko), kteří jsou pro mne inspirací. Pokaždé se objevili v pravý čas a nasměrovali mne tím správným směrem.

 • Kurzy 2

  Neděle 4. 6. 2023

  Flamenco speciál

  neděle 4. 6. 2023 14:00–17:00 (180 minut)
  pro všechny
  Brno - Horní, Horní 729/32, Brno–střed
  Elena Lejsková, Marie Čadová

  Pondělí 5. 6. 2023

  Flamenco

  pondělí 5. 6. 2023 18:00–19:00 (60 minut)
  mírně pokročilí a výše, lekce: 7 / 10
  Brno - Horní, Horní 729/32, Brno–střed
  Marie Čadová
  2396k