<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
 • O lektorovi

  Mateja Mikulan (Slovinsko) pochází z kreativní rodiny, která jí dala skvělé zázemí a povzbudila ji natolik, že je také jednou z tvůrčích duší, neboť ji pohltilo umění taneční. Orientální tanec jí byl představen tetou, a to v roce 2003, které Mateje nabídla, aby se k ní připojila k navštěvování tanečního kurzu.

  Již po pár lekcích si uvědomila, že je to jedna z věcí, které chce v životě dělat. Brzy začala učit a rozšiřovat vášně orientálního tance u svých studentů. V roce 2008 byla součástí jedné z prvních tanečních show ve Slovinsku (Phantasy of the Orient) a měla potěšení být součástí KUD Ljud (světově proslulá divadelní skupina). Pomáhala svojí tetě s kostýmy a měla tu čest být součástí tvůrčího procesu show, kterou spolu vytvořili. Obě tyto zkušenosti jí daly kreativní křídla, nápady a dobrý pohled na to, jak využít prostor a interakci mezi tanečníky. 

  Jako tvůrčí duše nikdy neplnila pravidla a trendy v orientálním tanci, ale následovala své srdce jak v tanci, tak v tvorbě choreografií, pro které je tak oblíbená.

  Vedla skupinu Nawar, která v roce 2013 zvítězila na festivalu v Káhiře, uspořádal více než 50 tanečních akcí (víkendové workshopy, charitativní akce, hafly, každoroční studentské párty) a vytvořila pro studenty nespočetně krásných choreografií. Mezi její nejoblíbenější a nejznámější událost patří festival Nawar, který světlo světa spatřil v roce 2010 a je nyní jedním z nejlepších festivalů orientálního tance v balkánském regionu, usilující o kvalitu a vzdělání.

  Mateje však není jen tanečník, lektor a choreograf, ale je také:
  - certifikovaný make-up umělec
  - pečení, které se stalo "posedlostí". Dokáže vyrobit dort, který tak dobře vypadá, jako chutná :-)
  - miluje tvorbu a kreativitu korálkování a ozdobila si již nejeden taneční kostým
  - obdivuje gotickou kulturu, hory, jezera a kočky
  - stala se fanouškem Muchových obrazů a miluje Prahu

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového