Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  Moje motto: "Tanec je mou velkou vášní. Díky němu mohu vyjádřit vše, co se ve mně odehrává…“

  O mně v kostce

  Jmenuji se Jana Bagarová, můžete mě znát pod uměleckým jménem Jayanti. Již od útlého věku se věnuji tancování, cvičení, zpěvu a herectví. Po vystudování Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně jsem se začala věnovat více cestování, kultuře daných zemí a tanečně divadelním projektům. Od roku 2010 jsem navštívila mnoho zemí Evropy, Ameriku - Kalifornii, Afriku - Maroko, Egypt, Tunis,  Asii - Čínu, a Indii. Všechny tyto země mě inspirují nejen v oblasti tance a cvičení, ale i v netradičních přístupech ke vzdělávání, vedení skupin a relaxačním technikám, které aplikuji v praxi od dětí až po dospělé. Mimo tanec a cvičení se věnuji i trenérství a okrajově coachingu. Jsem fanynkou alternativního školství s principy Jana Ámose Komenského, škola hrou. 

   

  Vzdělání a zkušenosti:

  V roce 2005 jsem začala navštěvovat kurzy orientálního tance Lenky Ondruchové (Farídah) v Hranicích na Moravě. Po účasti v prvním ročníku Miss Orient 2005 jsem dojížděla na kurz a soukromé lekce ke Kathreen Derouet a poté Lenky Svobodové do Brna. Od roku 2009 se vzdělávám na seminářích u tuzemských i zahraničních lektorů (Badriyah, Eglal, Kathreen Derouet, Sheyla, Vendulka Uhýrková / Mercedes Nieto, Yalia, Yousry Sharif, Katalin Schäfer, Orit Maftsir, Delanna, Elis Pinheiro, Virginia Mendez, Jillina Carlano, Marta Korzun, Dariya Mitskevich). Jsem bývalou členkou taneční skupiny Abanico a také bývalou členkou profesionální taneční skupiny Al fayyum dancers pod vedením lektorky a sólové tanečnice Sheyly, díky které jsem se začala více zajímat o klasický egyptský styl, egyptský folklór a také o Bollywood (filmový indický tanec). Dále jsem měla možnost díky členství ve skupině vystupovat i soutěžit na mezinárodních akcích v České republice i v zahraničí. V roce 2014 jsem se podílela na vystoupení v Londýně ve skupině Kazafy Troupe s dalšími významnými českými tanečnicemi.

  Získaná ocenění: 

  2005 - Miss sympatie a Miss Orient 2005, Brno
  2012 - 2. místo Liptov Orient Festival v kategorii klasický orientální tanec (semiprofi)
  2013 - 3rd Runner Up v kategorii klasický orientální tanec, Bellydancer of the Universe (California, US)

  Od roku 2015 jsem členkou tanečně divadelní produkce Bellydance Evolution vedené profesionálním týmem Jilliny Carlano, z USA, LA.  Absolvovala jsem turné po Evropě a Číně s projektem "Alice in Wonderland". V letošním roce 2019 jsem vyhrála konkurz na hlavní roli v nové show "The Wonderful Wizard of Oz" , účastnila jsem se vzdělávacího programu BDExperience s odborným coachingem přímo v Los Angeles.

  V průběhu posledních pěti letech vedu pravidelné kurzy orientálního tance, kardio cvičení a tanečně-pohybovou průpravu zaměřenou na flexibilitu. 

   

  Jak vedu lekce

  Lekce vedu přirozeně od zahřátí, rozcvičení, protancování jednotlivých prvků seskládaných do kombinací, následuje upevnění získaných pohybových prvků, hudební interpretace a improvizace vedená k závěrečnému protažení a relaxaci. 
  Lekce cvičení jsou vedeny střídáním rychlejších pohybů pro zrychlení metabolismu s následným posilováním velkých svalových skupin. Opět se zakončuje relaxačními technikami.
  Lekce pro zvýšení flexibility obsahují prvky baletu, moderního tance a také jógy. Hodina je koncipována podle individuálních potřeb každé z účastnic. 

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového