<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
 • comment Základní informace

  Waack / Punk je forma tance vytvořená v LGBT klubů Los Angeles (1970). Tento taneční styl byl jmenován punking, protože "punk" byl hanlivý termín pro homosexuály v 70. letech. A protože nebylo žádoucí, aby tento styl byl vnímán negativně, jednoduše se přejmenoval na waacking. 

  Waacking se skládá z typikého pohybu paží na rytmus hudby přes a za ramenem. Waacking také obsahuje další prvky, jako je pózování a práce nohou. Waacking kladl velký důraz na muzikálnost a interpretaci hudby a jejího rytmu. Inspirovali se jím filmové hvězdy jako Lauren Bacall, Marlene Dietrich, Bette Davis a James Dean. 

  Waacking byl popularizován společností Soul Train, pozornost získal prostřednictvím amerického televizního seriálu So You Think You Dance (2011).

   

  Wacking & Vogue

  Oba jsou to taneční styly určené především pro něžnější pohlaví, takže si pánové, stejně jako např. u dancehallu, určitě přijdou na své. Wacking se vyznačuje přehnaně ženskými pohyby, ale je zároveň ladný a uhlazený. U vogueingu tanečnice v podstatě představují fotomodelky. Tento taneční styl zpopularizovala Madonna svým videoklipem k písni Vogue.

 • person Lektor tohoto stylu

 • assignment Kurzy 1