<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Začíná 01. 10. 2019
Flamenco: Zorongo s vějířem

Flamenco: Zorongo s vějířem

(FP61304, pravidelná výuka, začátek: 1. 10. 2019, konec: 11. 2. 2020)

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 2 – 3 roky. Budeme se věnovat technice tance s vějířem, budeme dále pracovat na technice dupů, paží a otoček. Zatančíme si choreografii ve stylu Zorongo, který se vyvinul z folklórních cikánských popěvků z 18. století. Zorongo objevil v Granadě známý básník… (pokračování níže)

úterý 01. 10. | 17:00
60 minut

Martina Lohniská
Martina Lohniská

2 990

Flamenco: Zorongo s vějířem O kurzu

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 2 – 3 roky.

Budeme se věnovat technice tance s vějířem, budeme dále pracovat na technice dupů, paží a otoček. Zatančíme si choreografii ve stylu Zorongo, který se vyvinul z folklórních cikánských popěvků z 18. století. Zorongo objevil v Granadě známý básník Federico García Lorca.

Je nutné mít vlastní malý vějíř.

Flamenco

Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Slyšíte je? Vidíte ten bujarý a přesto ladný i ženský tanec před sebou? Rádi byste dostali do krve něco z flamenca? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. 

Začátečníky učíme Sevillanas a Tangos. Pokročilejší účastníky kurzů si zatančí Bulerias, Alegrías, Rumba - Gitana a Fandangos.

Vamos a bailar! S chutí do tance!

 

Co s sebou?

Doporučujeme širší delší sukni, kterou rafinovaně dotvoříte pohyb při tanci a na vršek upjatější top či body. Důležitá je obuv, můžete si pořídit speciální obuv na flamenco, ale stačí také boty s pevnou odpruženou podrážkou. Ujistěte, že mají širší podpatek a koženou podrážku.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Martina Lohniská

Martina Lohniská

Vzkaz pro klienty   V Centru Tance působí Martina jako lektorka flamenca od roku 2010. Věnuje se i hře na kastaněty, kterou také vyučuje.  Flamenco je pro mě momentálně vším a také zaplňuje téměř všechen můj volný čas. A i když je to mnohdy dřina, tanec mi stejně pokaždé dodá potřebnou energii a dostane mě do dobré nálady. Motivací a inspirací…

Více na profilu lektora