Centrum Tance logo
Flamenco: Alegrías

Flamenco: Alegrías

(FP65910, pravidelná výuka, začátek: 5. 3. 2020, konec: 18. 6. 2020)

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 1 – 2 roky. V tomto kurzu se zaměříme na 12dobý compás (rytmus), který se naučíme správně vytleskat. V choreografii se budeme věnovat stylu Alegrías, který se v tomto rytmu tančí a který vyjadřuje radost. Budeme pokračovat v technice dupů, paží a provedení otoček.

čtvrtek 09. 04. | 16:15
60 minut

Martina Lohniská
Martina Lohniská
2 650 Kč

1 825

Flamenco: Alegrías O kurzu

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 1 – 2 roky.

V tomto kurzu se zaměříme na 12dobý compás (rytmus), který se naučíme správně vytleskat. V choreografii se budeme věnovat stylu Alegrías, který se v tomto rytmu tančí a který vyjadřuje radost. Budeme pokračovat v technice dupů, paží a provedení otoček.

Flamenco

Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Slyšíte je? Vidíte ten bujarý a přesto ladný i ženský tanec před sebou? Rádi byste dostali do krve něco z flamenca? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. 

Začátečníky učíme Sevillanas a Tangos. Pokročilejší účastníky kurzů si zatančí Bulerias, Alegrías, Rumba - Gitana a Fandangos.

Vamos a bailar! S chutí do tance!

 

Co s sebou?

Boty na flamenco - Neničte podlahu nekvalitními botami!

NE!!! Boty značky Sansha - např. tyto: https://praha.sansha.com/sansha-original-flamenco-sevilla-fl1co.html Mají hřebíčky neuhlazené a hrbolatější, takže na měkčí podlaze, jako je na Floře, můžou právě udělat ty rýhy. To se bohužel stalo, proto tyto boty nevpouštíme do našeho sálu. Nedoporučujeme kupovat boty v obchodě Sansha.

ANO! Pořídit si boty španělské výroby např. značky Don flamenco, Menkes, Begoňa Cervera, apod., z obchodu Flamenkín, případně www.flamencoobchod.cz 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Martina Lohniská

Martina Lohniská

Vzkaz pro klienty   V Centru Tance působí Martina jako lektorka flamenca od roku 2010. Věnuje se i hře na kastaněty, kterou také vyučuje.  Flamenco je pro mě momentálně vším a také zaplňuje téměř všechen můj volný čas. A i když je to mnohdy dřina, tanec mi stejně pokaždé dodá potřebnou energii a dostane mě do dobré nálady. Motivací a inspirací…

Více na profilu lektora