Centrum Tance logo
Hra na kastaněty: Habanera, Sevillanas

Hra na kastaněty: Habanera, Sevillanas

(FP71364, pravidelný kurz, začátek: 17. 9. 2020, konec: 20. 5. 2021)

Habanera, Sevillanas (středně pokročilí)Zde se budeme věnovat technice hry, procvičování variací a koordinaci pohybů. Připomeneme si a dokončíme choreografii na skladbu Habanera ze slavného díla Carmen. Dále se podíváme na Sevillanas.

čtvrtek 04. 02. | 17:15
45 minut

Martina Lohniská
Martina Lohniská
2 490 Kč

1 995 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.
Hra na kastaněty: Habanera, Sevillanas O kurzu

Habanera, Sevillanas (středně pokročilí)
Zde se budeme věnovat technice hry, procvičování variací a koordinaci pohybů. Připomeneme si a dokončíme choreografii na skladbu Habanera ze slavného díla Carmen. Dále se podíváme na Sevillanas.

Flamenco

Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Slyšíte je? Vidíte ten bujarý a přesto ladný i ženský tanec před sebou? Rádi byste dostali do krve něco z flamenca? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. 

Začátečníky učíme Sevillanas a Tangos. Pokročilejší účastníky kurzů si zatančí Bulerias, Alegrías, Rumba - Gitana a Fandangos.

Vamos a bailar! S chutí do tance!

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Boty na flamenco - Neničte podlahu nekvalitními botami!

NE!!! Boty značky Sansha - např. tyto: https://praha.sansha.com/sansha-original-flamenco-sevilla-fl1co.html Mají hřebíčky neuhlazené a hrbolatější, takže na měkčí podlaze, jako je na Floře, můžou právě udělat ty rýhy. To se bohužel stalo, proto tyto boty nevpouštíme do našeho sálu. Nedoporučujeme kupovat boty v obchodě Sansha.

ANO! Pořídit si boty španělské výroby např. značky Don flamenco, Menkes, Begoňa Cervera, apod., z obchodu Flamenkín, případně www.flamencoobchod.cz 

Martina Lohniská

Martina Lohniská

Vzkaz pro klienty   V Centru Tance působí Martina jako lektorka flamenca od roku 2010. Věnuje se i hře na kastaněty, kterou také vyučuje.  Flamenco je pro mě momentálně vším a také zaplňuje téměř všechen můj volný čas. A i když je to mnohdy dřina, tanec mi stejně pokaždé dodá potřebnou energii a dostane mě do dobré nálady. Motivací a inspirací…

Více na profilu lektora