Bollywood
TS Diwali
Kurz "TS Diwali" již bohužel skončil. Níže na stránce naleznete aktuální nabídku podobných kurzů.

TS Diwali

(IP81014, pravidelný kurz, začátek: 20. 9. 2023, konec: 14. 2. 2024)

Bollywood je indický filmový tanec. Spojuje mnoho tanečních stylů, takže si na své přijde snad každý, kdo jej zkusí. Je ideální pro všechny, kteří se chtějí pobavit a zároveň procvičit celé tělo a jeho koordinaci a naučit se tancem vyprávět příběhy. Tento kurz je určen pro pokročilé tanečnice, které mají chuť zkusit skupinové choreografie, zapracovat více na výrazu a technice, a chtějí s tancem vystupovat na veřejnosti.

Taneční skupina je uzavřená a lze do ní přistoupit pouze se souhlasem vedoucí lektorky. Informujte se mailem, telefonicky nebo osobně na recepci. Noví členové mohou být zapojeni v případě, že obstojí v konkurzu do taneční skupiny. Konkurz lze domluvit individuálně, pokud není vypsán veřejně. Podmínkou účasti ve skupině je pořízení skupinových kostýmů (pandžábí, polosárí) a pravidelná docházka. 

Co na sebe? Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál přes boky, penízkový šátek nedoporučujeme. S sebou je dobré mít pití (voda bez příchutě). Chtějí-li být dámy stylově oblečeny, doporučujeme tzv. „Pandžábí“, což jsou volné kalhoty, přes které je dlouhá halena s krátkými rukávy. Šátek, který je nedílnou součástí pandžábí, dobře poslouží jako šerpa pro zvýraznění pasu. Na čelo bindi nebo tiku.

Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.

Vendulka Pánková

Vendulka Pánková

S Vendulkou se můžete podrobně seznámit v krátkém videomedailonku nebo ve videorozhovoru z května 2020 nebo v o něco starším klasickém rozhovoru. Jak dlouho učím?V Centru Tance učím od září 2007, ale první lektorské zkušenosti jsem nabrala již dříve při výuce na rodné Vysočině. Čím mi orientální tanec přirostl k srdci? Občas mám pocit, že už je…

Více na profilu lektora