Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  S Vendulkou se můžete podrobně seznámit v krátkém videomedailonku nebo ve videorozhovoru z května 2020 nebo v o něco starším klasickém rozhovoru.

  Jak dlouho učím?
  V Centru Tance učím od září 2007, ale první lektorské zkušenosti jsem nabrala již dříve při výuce na rodné Vysočině.

  Čím mi orientální tanec přirostl k srdci?
  Občas mám pocit, že už je tam přirostlý odjakživa a vším :-). Ale pokud mám jmenovat, tak především pro ženskost, kterou probouzí, zdravé sebevědomí, které ženám dává, pro splnění dětských snů a možnost být na chvíli princezna z pohádky či svůdná femme fatale, hravost, násobení radosti a její rozdávání ostatním, nebo naopak vytančení se ze smutků... Je toho spousta. Zkrátka mohu jen doporučit!!!

  Jaké jsou mé lekce
  Lekce se samozřejmě liší obsahem dle zaměření a pokročilosti, ale pravidlem je u všech úvodní zahřátí svalů při důkladné rozcvičce, procvičení prvků a kombinací při roztančení, a pak už práce na choreografii, kombinacích či probíraném stylu tance. Také se snažím pravidelně zařazovat alespoň chvíli pro vlastní improvizaci svých tanečnic, a pomáhat jim s „překladem“ hudby do tanečních pohybů. Do hodin také vkládám i trošku teorie, ať už se jedná o obecné informace o tanci, specifika různých stylů tance, základy o arabských rytmech či rady a tipy na vystupování či líčení. Na konci hodiny se pak vydýcháme a při závěrečném stretchingu uvolníme svaly. Zkrátka mým cílem je to, aby dámy odešly z lekcí spokojené, příjemně unavené a nabité pozitivní energii a radostí z tance.

  Co dávám na lekcích navíc
  Co se týče náplně kurzů, snažím se, aby dámy měly již od začátku pocit, že tančí, že spolu jen necvičíme „orientálni aerobic“, i když samozřejmě chvíli trvá, než si člověk pořádně osvojí základní prvky a dá to práci rozhýbat ztuhlé svaly. Kladu velký důraz na správné zvládnutí všech prvků, aby si mé tanečnice mohly tanec užít bez starostí o nechtěné zdravotní problémy. Snažím se o individuální přístup, důkladné vysvětlení a především o to, aby si dámy tanec co nejvíce užily. Jak jsem již psala výše, v každém kurzu se učíme různé choreografie (od těch nejjednodušších pro začátečnice, po raks sharki, či tanec s rekvizitami pro pokročilé), ale mou „srdeční záležitostí“ jsou drum sola, takže na své lekce srdečně zvu všechny příznivce hudby v rytmu bubnů, ale samozřejmě i všechny ostatní, kteří by se rádi ponořili do krás orientálního tance, ať už se jím chtějí zabývat jen relaxačně, nebo se dozvědět i něco navíc a pořádne na sobě „zamakat“ :-)

  Co mi přináší bollywood
  K bollywoodu jsem se dostala na lekcích Mirky Gebouské, a okamžitě mě nadchl. Sice jsem ze začátku bojovala s postavením rukou a jejich pohyby, které jsou mnohdy diametrálně odlišné od těch v orientálním tanci, ale pak už jsem si tanec jen užívala. Bollywood je veselý, plný energie, a dovolí vám se pořádně „vyřádit“ a vyčistit si hlavu. Tancem si zlepšíte fyzičku, koordinaci celého těla, jemnou motoriku prstů, synchronizaci pohybů a především náladu!!!

  Jaké jsou mé lekce bollywoodu
  Na začátku se pořádně protáhneme a zahřejeme svaly, poté se pustíme do procvičování jednotlivých prvků, které budeme postupně spojovat do kombinací a choreografií. Učit se budeme také indické mudry (postavení prstů nebo rukou, gesta). Na konci lekce nesmí chybět závěrečné protažení s prvky jógy a relaxace, abyste domů odcházely nabité novou energií a s dobrým pocitem.

  Taneční úspěchy
  Asi největším úspěchem pro mě bylo vůbec poprvé vystoupit na pódium a tančit pro stovky lidí v sále, jelikož jsem už od malička obrovský trémista, a tímhle jsem opravdu překonala sama sebe :-). Jinak ale k těm skutečně tanečním úspěchům patří především vítězství ve 2. ročníku soutěže Miss Orient, kde jsem kromě titulu Miss Orient 2006 získala i korunku pro Miss Orient sympatie diváků. Pyšná jsem také na každý pokrok svých kurzistek a především na to, když se odhodlají také „vkročit do jámy lvové“ a predvést své umění publiku.

  Taneční projekty
  V současné době se stále vzdělávám a zdokonaluji v rozmanitých stylech orientálního tance, v tancích indických, jak bollywoodu, tak folklórních a klasických tancích Indie a ráda zkouším i jiné taneční styly. Také se více zaměřuji na práci s tělem a prohlubuji své znalosti v oblasti Labanovy analýzy pohybu.
  Jinak se věnuji vystupování, ať už sólově (jak na soukromých akcích, tak např. v Krčmě u 7 Švábů, nebo v restauraci Klub cestovatelů v Praze, kde mne můžete pravidelně vidět tančit), nebo s lektorkami CT, i se svými šikovnými kurzistkami v orientální skupině Džawáhir a bollywoodské skupině Diwali.

  Vystoupení
  Nejraději tančím temperamentní bubínková sóla (drum sola), tanec s křídly Isis, který je pro diváky velice efektní, nebo tanec s čínskými hedvábnými vějíři. Nabídnout mohu také ladný tanec se závojem, tajemný a nebezpečný tanec se šavlí, tanec se svíčkami, s hůlkou, s činelkami, orientální flamenco, cikánské tance, indický filmový tanec bollywood, a také klasický orientální tanec – raks sharki.

   

  Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance

   

  MISS ORIENT 2006
  Vendulka je sympatická a usměvavá lektorka orientálních a indických tanců, která si zakládá na individuálním přístupu a radosti z tance. Na kurzech se s ní můžete setkat především v Praze, ale i na seminářích v Plzni, na Vysočině a po celé ČR. V roce 2006 vyhrála celostátní soutěž Miss Orient a získala také korunku pro Miss Sympatie. Orientálnímu tanci propadla roku 2004 a jak sama říká, vypadá to na vášeň na celý život.

  Vzdělání

  ORIENTÁLNÍ TANEC

  V orientálním tanci jsem absolvovala nespočet seminářů u českých i zahraničních lektorů. Z českých mohu jmenovat např. Shereen, Katku Krejčovou, Karolinu Idrisovou, Šárku Martinákovou, Michala Macha, Mirku Gebouskou, Badriyah, Táňu Krištůfkovou, Delilu, Katku Zezulkovou, Zuzku Štychovou atd. Ze zahraničních lektorů to byli např.: Beata a Horacio Cifuentes, Jillina, Boženka, Rachel Brice, Mardi Love, Sharon Kihara, Sandra (USA), Serkan Tutar, Lubna Emam, Osama Emam, Mohamed Kazafy, Aleksey Ryaboshapka, Tito, Randa Kamel, Yousry Sharif a další.

  BOLLYWOOD

  S bollywoodským tancem jsem začala u Mirky Gebouské, a dále se vzdělávala na seminářích Helenky Valtové, Sunny Singha, Nivedity, Jasvindera, Michala Macha atd.

  DALŠÍ VZDĚLÁNÍ

  2011 - rekvalifikační kurz Lektor orientálního tance, akreditovaný MŠMT

  2012 - intenzivní týdenní kurz Labanovy analýzy pohybu v polské Poznani s Ciel Werts a Joan van der Mast

  2014 - roční kurz Vědomé tělo (Labanova analýza pohybu, Bartenieff fundamentals) u Reny Milgrom

  2014 - kurz Cvičení dle Ludmily Mojžíšové

  2015 - lektorský certifikát Školy pánevního dna pomocí Metody 3x3 (u její zakladatelky Renaty Skálové), která s člověkem pracuje celostně a propojuje fyzickou, emoční a energetickou rovinu.

  2015 - základní víkendový kurz hormonální jógy

  2016 - kurz Spirální stabilizace páteře dle Dr.Smíška (1ABCD) - Cvičitel a terapeut

   

  Těším se na setkání s Vámi, Vaše Vendulka

 • Kurzy 18

  Dnes

  Úterý 1. 12. 2020

  Středa 2. 12. 2020

  Čtvrtek 3. 12. 2020

  Pondělí 7. 12. 2020

  Středa 9. 12. 2020

  Středa 16. 12. 2020

  Čtvrtek 24. 12. 2020

  Středa 6. 1. 2021

  Středa 13. 1. 2021

  Středa 20. 1. 2021

  Středa 27. 1. 2021

  Středa 3. 2. 2021

  Středa 10. 2. 2021

  ymfwq