Centrum Tance logo
Swing sólo: středně pokročilí

Swing sólo: středně pokročilí

(MP65905, pravidelný kurz, začátek: 26. 2. 2020, konec: 15. 7. 2020)

Lekce jsou určeny pro tanečnice a tanečníky, kteří se solo swingu či jinému tanci věnují alespoň 1-2 roky. Navazují na kurz mírně pokročilých. Měli byste znát základní kroky (Suzie Q, Fall of the Log, Charleston, atd.) a variace jako jsou Shim Sham nebo Jitterbug stroll. Kurz je zaměřen na těžší taneční techniku a choreografii,… (pokračování níže)

středa 15. 07. | 19:00
60 minut

Tereza Kopecká
Tereza Kopecká
2 990 Kč

355 Kč

Swing sólo: středně pokročilí O kurzu

Lekce jsou určeny pro tanečnice a tanečníky, kteří se solo swingu či jinému tanci věnují alespoň 1-2 roky. Navazují na kurz mírně pokročilých. Měli byste znát základní kroky (Suzie Q, Fall of the Log, Charleston, atd.) a variace jako jsou Shim Sham nebo Jitterbug stroll. Kurz je zaměřen na těžší taneční techniku a choreografii, se kterou bude možnost vystoupit na akcích v rámci Centra Tance. 

Swing sólo

Nastupte s námi do STROJE ČASU na taneční výlet do minulosti! 

Optimistický a uhlazený swing patří mezi jazzové styly, který největší rozkvět zažil ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. Swing s ohledem na dobu, v níž se společnost ocitla, představoval novou naději, nevázanost a hravost.

Jak nejlépe překonáváme krizi? Veselou hudbou a tancem! 

Ve swingu se mísí černošská a bělošská hudba, dává prostor pro párové i sólové tancování, pro taneční figury i hravou improvizaci.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Tereza Kopecká

Tereza Kopecká

Podupáváte-li si nohou kdykoliv slyšíte hudbu, klepete prsty o stůl do rytmu nebo se jen vždy ohromeně díváte na staré filmy s Fredem Astairem a říkáte si, taky bych se to jednou chtěla naučit. Step je láska na celý život. Stejně jako jsem mu podlehla já a věnuji se mu již od svých osmi let, můžete kouzlu stepu propadnout i vy. Výhoda tohoto tance…

Více na profilu lektora