Centrum Tance logo
Kouzlo orientální interpretace ONLINE

Kouzlo orientální interpretace ONLINE

(OI71698, speciál, začátek: 16. 9. 2020, konec: 16. 12. 2020)

/ENG below/ Pojďme společně objevovat kouzlo taneční a hudební interpretace! Tvořit budeme na různé interpretačně a stylově odlišné skladby, zaměříme se poslech hudebních nástrojů a rytmů ve skladbách arabských interpretů. Budeme rozvíjet nejen naše pohybové schopnosti díky baletnímu a orientálnímu tréninku, ale i emocionální… (pokračování níže)
Online lekce
Katka Derouet
Katka Derouet

1 950 Kč
(80 EUR)

Kouzlo orientální interpretace ONLINE O kurzu

/ENG below/ Pojďme společně objevovat kouzlo taneční a hudební interpretace! Tvořit budeme na různé interpretačně a stylově odlišné skladby, zaměříme se poslech hudebních nástrojů a rytmů ve skladbách arabských interpretů. Budeme rozvíjet nejen naše pohybové schopnosti díky baletnímu a orientálnímu tréninku, ale i emocionální součást tanečního projevu, tvořivost a svobodu v tanci. V první části kurzu se zaměříme na pestrou inspiraci a interpretaci klasických, moderních i folklórních skladeb (baladi, saidi, shaabi atd.) v druhé části se necháme unést egyptskou klasikou - skladbou Oum Kalthoum - až k tarabu ... :)

 • KDY: každou středu od 16. 9. do 16. 12. 2020 od 18:00 do 19:30
 • KDE: Kdekoliv u vás! Díky online připojení za vámi výuka přitančí kamkoliv formou živého vysílání. Kurz se koná v uzavřené soukromé FB skupině (přes YT streaming), do které budete zařazeni po přihlášení a řádném zaplacení. Po uhrazení požádejte o přístup do této soukromé FB skupiny. Katka vaši platbu ověří a následně žádost potvrdí.
 • CENA: 1950 Kč, 14 lekcí (14 x 90 min.)
 • Co když mi termín nevyhovuje? Nevadí! Přidat se k nám můžete kdykoliv i v průběhu kurzu a a pustit si lekce ze záznamu! Výuka je vedena česko-anglicky.

Let's discover the magic of dance and music interpretation! We will create different interpretations and different compositions, we will focus on listening to musical instruments and rhythms in the compositions of Arabic artists. We will develop not only our movement skills through ballet and oriental training, but also the emotional part of dance expression, creativity and freedom in dance. In the first part of the course we will focus on the varied inspiration and interpretation of classical, modern and folk songs (ballads, saidi, shaabi, etc.), in the second part we will be enchanted by Egyptian classics - by Oum Kalthoum - to the tarab ... :)

 • WHEN? September 16 - December 16, 2020; 6:00pm till 7:30pm (CET)
 • WHERE? Anywhere your place. :) Thanks to the online connection, the lessons will flow anywhere via live broadcast to a private FB group (via YT streaming) that you will be added to this FB group after booking and paying.
 • PRICE? 80 Euros, 14 lessons (14 x 90 min.)
 • When I can not manage it in time? Does not matter! :) You can join us anytime during the course and watch all lessons from the record!  Lessons are in Czech and English.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

 • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
 • Raks sharki (oriental)
 • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

 • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
 • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
 • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora