Centrum Tance logo
Orientální tanec v detailu (10x90 min) (CT online) Videolekce

Orientální tanec v detailu (10x90 min) (CT online)

(OI73354, speciál online (soukromé skupiny), 10x videolekce (90 min.) přístupné do 30.10. 2021)

Zaměřme se společně na detaily v tanci! Na všechny ty krásné drobnosti, které pouhý pohyb povyšují na tanec a přináší tanečnici, i divákům, větší prožitek. Součástí kurzu je nový baletní trénink, který pomáhá vědomému pohybu, jeho základním principům a koordinaci paží. Čeká nás také nový moderně orientální trénink s principy… (pokračování níže)

sobota 30. 10. | 11:00
60 minut

Online lekce
Katka Derouet
Katka Derouet

1 490 Kč
(60 EUR)

Orientální tanec v detailu (10x90 min) (CT online) O kurzu

Zaměřme se společně na detaily v tanci! Na všechny ty krásné drobnosti, které pouhý pohyb povyšují na tanec a přináší tanečnici, i divákům, větší prožitek. Součástí kurzu je nový baletní trénink, který pomáhá vědomému pohybu, jeho základním principům a koordinaci paží. Čeká nás také nový moderně orientální trénink s principy José Limóna. Tyto tréninky budeme opakovat každou lekci. Dvě lekce jsou věnované orientálnímu drillu se zaměřením na taneční techniku a relax. V ostatních lekcích se budeme věnovat tvorbě tanečních kombinací se zaměřením na specifické detaily těla či pohybové interpretace. Každá lekce obsahuje také závěrečné protažení a relax. Zlepšete svůj tanec a objevujte jeho krásné detaily!

 • KDE: Kdekoliv u vás! Díky online připojení za vámi výuka přitančí kamkoliv formou živého vysílání. Kurz se koná v uzavřené soukromé FB skupině (přes YT streaming), do které budete zařazeni po přihlášení a řádném zaplacení. Po uhrazení požádejte o přístup do této soukromé FB skupiny. Katka vaši platbu ověří a následně žádost potvrdí.
 • CENA: 1450 Kč, 10 lekcí (10 x 90 min.)
 • Výuka je vedena česko-anglicky.

 

Oriental dance in details 

Let's focus together on the details in the dance! For all the beautiful little things that elevate the dance and bring the dancer, and the audience, a greater experience. Part of the course is a new ballet training for the basic principles and coordination of arms. We also have a new modern oriental training with the principles of José Limón. We will repeat these trainings every lesson. Two lessons are devoted to oriental drill with a focus on dance technique and relaxation. In other lessons we will focus on the creation of dance combinations with a focus on specific details of the body or movement interpretation. Each lesson also includes a final stretch and relaxation. Improve your dance and discover its beautiful details!

 • WHERE? Anywhere your place. :) Thanks to the online connection, the lessons will flow anywhere via live broadcast to a private FB group (via YT streaming) that you will be added to this FB group after booking and paying.
 • PRICE? 60 Euros, 10 lessons (10 x 90 min.)
 • Lessons are in Czech and English.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

 • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
 • Raks sharki (oriental)
 • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

 • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
 • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
 • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Speciál online (soukromé skupiny)

Soukromá skupina na Facebooku slouží k veškeré komunikaci s lektorem/lektorkou. Videolekce jsou umístěné na Youtube kvůli zachování kvality nahrávky. VÝHODA! Online lekce máte k dispozici po celou dobu trvání kurzu/fungování skupiny. Po úhradě lekce (bankovním převodem, měšcem, platební kartou) se ve vašem osobním profilu objeví prolink na lekci.
Jednoduchý postup:
1. přihlásit na www.centrumtance.cz pod svým jménem a heslem
2. kliknout na panáčka u svého jména (osobní profil)
3. kliknout na tlačítko „Odkaz na online lekci“
4. požádáte o přístup do skupiny
5. po potvrzení máte vše k dispozici
Přejeme příjemný zážitek.

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora