<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
UČÍM, TEDY JSEM

event sobota 13. 10. | 11:00
540 minut

Katka Derouet
Katka Derouet
15 900 Kč

13 250

info Kapacita tohoto kurzu
je již naplněna. Můžete se však
přihlásit jako náhradník.
Přihlásit / registrovat

UČÍM, TEDY JSEM

O kurzu

Speciální vzdělávací program Kathreen Derouet pro lektorky orientálního tance nebo pokročilé tanečnice, které o výuce orientálního tance uvažují.

Vzdělávací program UČÍM, TEDY JSEM obsahuje:
- 6 výukových víkendů s Kathreen Derouet a hosty
- podrobné výukové materiály
- certifikát o absolvování programu

Místo konání: Centrum Tance, Politických vězňů 8 a Centrum Tance, Václavské nám. 36  (místo bude vždy dopředu upřesněno)

Tento kurz tvoří výukovou základnu pro akreditovaný kurz Lektor Orientálního Tance, jehož absolvováním získáte osvědčení o rekvalifikaci vydané MŠMT ČR.
Chcete si udělat akreditovaný rekvalifikační kurz Lektora Orientálního Tance? Stačí ke kurzu Učím, tedy jsem přidat 1 výukový víkend, praxi a zkoušku => více info níže.

Máte dotazy ke vzdělávacím programům nebo se chcete poradit? Pište na email info@lektortance.cz


PROGRAM Učím, tedy jsem:

1. ČÁST: ZÁKLADY ORIENTÁLNÍHO TANCE

První část je zaměřena na důkladné vysvětlení techniky tanečních pohybů. Obsahuje podrobný přehled základních i pokročilých prvků orientálního tance včetně výukové osnovy pro jednotlivé pokročilosti. Nedílnou součástí je také výuka baletu a moderního tance a jejich principů s ohledem na využití v orientálním tanci.  V návaznosti na výuku techniky se studentky naučí i ucelenější kombinace, které jsou vynikajícím zdrojem inspirace pro pozdější samostatnou tvorbu. Pozornost směřuje také k teorii – základním informacím o orientálním tanci a závěr výuky je věnovaný (velmi často opomíjenému) strečinku a uvolnění.

PRVNÍ VÍKEND: 22. - 23. 9. 2018

Sobota 22. 9.

11 - 14 Balet, základ každého tance (základní postavení těla a paží, základní postavení nohou, otočky, arabesky, baletní technika & principy s ohledem na využití v orientálním tanci)
15 - 16 Úvod do orientálního tance (teorie – základní informace o orientálním tanci)
16 - 20 Dokonalost jemných pohybů (podrobný přehled základních i pokročilých jemných pohybů orientálního tance (kroužky, osmičky, vlnění…), tipy & triky pro výuku a osnova dle pokročilostí)

Neděle 23. 9.

10 - 13 Krásné orientální paže (podrobný přehled základních i pokročilých pohybů pažemi (variace, principy pohybů…), tipy & triky pro výuku a osnova dle pokročilostí)
14 - 16 Moderní tanec (základní technika a principy moderního tance s ohledem na využití v orientálním tanci)
16 - 18 Koordinace, ladnost, elegance (taneční kombinace spojující jemné pohyby a paže, tipy & triky pro jejich dokonalou souhru)

DRUHÝ VÍKEND: 13. - 14. 10. 2018

Sobota 13. 10.

11-14 Jak na akcenty & shimmy I. (podrobný přehled základních i pokročilých prvků shimmy & akcentů (egyptské shimmy, ¾ shimmy, hagalla…), tipy & triky pro výuku a osnova dle pokročilostí)
15-18 Jak na akcenty & shimmy II. (pokračování)
18-20 Mahmoud Reda v orientálním tanci (jak se inspirovat významným tanečníkem, choreografem a zakladatelem slavné Reda Troupe)

Neděle 14. 10.

10-13 Drum solo (tipy & triky pro tvorbu a výuku drum sola)
14-17 Orientální kroky (podrobný přehled základních i pokročilých kroků používaných v orientálním tanci (arabský krok, krok sun krok…), tipy & triky pro výuku a osnova dle pokročilostí)
17-18 Strečink a uvolnění (jak připravit své tělo na tanec a jak ho po tanci protáhnout a zrelaxovat)

2. ČÁST: ORIENTÁLNÍ TANEČNÍ STYLY & REKVIZITY

Druhá část je velmi důležitá pro znalost a povědomí o nejrozšířenějších tanečních stylech, protože se věnuje přehledu nejznámějších tradičních i moderních forem orientálního tance teoreticky a prakticky. Důraz je kladen také na výuku tance s rekvizitami a na seznámení se se stylovou rozmanitostí orientálního tance. Studentky se věnují teorii a taneční technice jednotlivých stylů i uceleným choreografiím v souvislosti s lektorskou tvorbou a výukou.

TŘETÍ VÍKEND: 27. - 28. 10. 2018

Sobota 27. 10.

11-14 Baladi, základ orientálního tance (tipy & triky pro tvorbu a výuku baladi, poslech hudby, vedená improvizace)
15-17 Rozmanitost orientálního tance (teorie – vývoj orientálního tance, přehled tanečních stylů, významné osobnosti)  
17-20 Orientální srdcovky (taneční kombinace, výběr z klasických i moderních interpretů arabské hudby)

Neděle 28. 10.

10-13 Tanec se závojem (technika, taneční kombinace a přehled tanečních pohybů, tipy & triky pro tvorbu a výuku)
14-18 Tanec s hedvábnými vějíři (technika, taneční kombinace a přehled tanečních pohybů, tipy & triky pro tvorbu a výuku)

ČTVRTÝ VÍKEND: 17. - 18. 11. 2018

Sobota 17. 11.

11-14 Tanec s voi poi (technika, taneční kombinace a přehled tanečních pohybů, tipy & triky pro tvorbu a výuku)
15-17 (Nejen) Oum Kalthoum (teorie – přehled nejslavnějších interpretů orientální hudby, poslech)
17-20 Tarab, emoce v tanci (tipy & triky pro tvorbu a výuku)

Neděle 18. 11.

10-13 Saidi, tanec s holí (technika, taneční kombinace a přehled tanečních pohybů, tipy & triky pro tvorbu a výuku)
14-16 Tanec s melayou (technika, taneční kombinace a tipy & triky pro tvorbu a výuku)
16-18 Shaabi (technika, taneční kombinace a tipy & triky pro tvorbu a výuku)

 

3. ČÁST: TVORBA & PRAXE & INTERPRETACE ORIENTÁLNÍHO TANCE

Třetí část se zaměřuje na lektorství v praxi, na zdokonalování a prohloubení tanečních dovedností, na získání inspirace a motivace pro taneční tvorbu pro jednotlivce i skupinu a na mnoho dalších praktických témat nezbytných pro připraveného a sebevědomého lektora orientálního tance.  

PÁTÝ VÍKEND: 1. - 2. 12. 2018

Sobota 1. 12.

11-14 Orientální rytmy (teorie – přehled základních arabských rytmů, poslech; taneční kombinace a tipy & triky pro tvorbu a výuku)
15-17 Hudba pro orientální tanec (teorie – přehled základních arabských nástrojů, rozbor a poslech hudby pro raks sharki, tipy & triky pro poslech hudby)
17-20 Raks sharki (tipy & triky pro tvorbu a výuku raks sharki)

Neděle 2. 12.

10-13 Pohybová magie orientálního tance (taneční kombinace, tipy & triky pro vrstvení, propojování a plynulost orientálních pohybů) 
14-18 Příprava na výuku v praxi (teorie – jak a kde vybírat hudbu pro orientální tanec, jak získat překlad orientálních písní, jak si připravit první hodinu, jak koncipovat výuku, jak sestříhat hudbu do hodin tance, kde čerpat inspiraci…)

ŠESTÝ VÍKEND: 5. - 6. 1. 2019

Sobota 5. 1.

11-14 Jak vytvořit vlastní choreografii (tipy & a triky pro tvorbu vlastního tance)
15-20 Tvorba v praxi (tipy & triky pro tvorbu choreografie dle pokročilostí)

Neděle 6. 1.

10-13 Jak vytvořit skupinovou choreografii (tipy & a triky pro tvorbu skupinového tance)
14-18 Zeptejte se na cokoliv (závěrečný prostor pro dotazy, sdílení společných zážitků z oblasti výuky, tipy & triky pro zlepšení svého tance i výuky, inspirace, motivace…) 

REKVALIFIKAČNÍ KURZ Lektor Orientálního Tance s akreditací MŠMT ČR!

Kurz UČÍM, TEDY JSEM (6 víkendů s Katkou Derouet) tvoří specializovanou výukovou orientální základu pro REKVALIFIKAČNÍ KURZ Lektor Orientálního Tance

Pokud ke kurzu Učím, tedy jsem absolvujete SEDMÝ výukový víkend (termín 19. - 20. 1. 2018) potřebný pro získání rekvalifikace (obsahuje témata jako taneční pedagogiku, první pomoc, výživu, jógu v taneční lekci, principy zdravého pohybu, duševní hygienu lektora, kinesiotaping, atd.), dále splníte 10 hodin praxe a závěrečnou zkoušku => získáte certifikát o rekvalifikaci vydaný MŠMT ČR s neomezenou platností pro možnost působení jako lektor orientálního tance (vázaná živnost).

Cena za celý rekvalifikační kurz = 19 900 Kč.

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA REKVALIFIKAČNÍ KURZ

Vzkaz od lektorky Katky:
Učení miluji. Podělím se s vámi o všechny své taneční a lektorské zkušenosti, které jsem za svou dlouhou kariéru nasbírala. Budu se vám snažit předat co nejvíce ze své vlastní metodiky, která tanečnicím pomáhá pohybově i interpretačně, inspiruje je i motivuje. Jsem tady pro vás a o všem vám budu vyprávět. 
Těším se na vás! 
Kathreen Derouet

 

SLEVA: Účastnice programu Tančím, tedy jsem! s Katkou Derouet mají 10 % slevu na tento program.

Orientální tance

Orientální tanec je velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Orientální tanec milují mladí i staří, štíhlí i kypří. Oblíbili si ho všichni bez rozdílu. Blahodárně působí na psychickou a fyzickou stránku tanečnice.

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě.  Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 14 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Itálie, Indie, Srbsko, Čína, Singapur…). Získala významná ocenění…

Více na profilu lektora