Centrum Tance logo
Step & Body Percussion

Step & Body Percussion

(TP65645, pravidelná výuka, začátek: 5. 3. 2020, konec: 18. 6. 2020)

Lekce kombinují taneční techniku tap dance a body percussion. Zaměříme se na koordinaci, rytmiku a rozvoj hudební vnímání formou her, rytmických a pohybových cvičení. které působí pozivitně na paměť a koncentraci. Seznámíte se základní úderovou technikou stepu rozšířenou o body percussion.  Využijeme naše tělo jako univezrální… (pokračování níže)

čtvrtek 09. 04. | 19:00
60 minut

Tereza Kopecká
Tereza Kopecká
2 650 Kč

1 825

Step & Body Percussion O kurzu

Lekce kombinují taneční techniku tap dance a body percussion. Zaměříme se na koordinaci, rytmiku a rozvoj hudební vnímání formou her, rytmických a pohybových cvičení. které působí pozivitně na paměť a koncentraci. Seznámíte se základní úderovou technikou stepu rozšířenou o body percussion. 

Využijeme naše tělo jako univezrální rytmický nástroj a spojíme hudbu a tanec do jednoho.

Doporučujeme obout tenisky či boty s gumovou podrážkou (lekce probíhají bez stepařských bot).

Step

Chci zpívat jako déšť a tančit jako on ... kdo by si nepřál zpívat i tančit jako excelentní Jiří Korn. Step je tak úžasně elegantní, že mu jen stěží odoláte.

Na lekcích si osvojíte nejen na stepařskou techniku ale i na hlubší pochopení hudby a rytmu. Kurz vede studenty k tomu, aby přemýšleli jako muzikanti - naučíte se doopravdy hudbu poslouchat a pracovat s ní.

Lekce kombinují několik schopností, které by mě každý stepař ovládat. Lekce jsou kromě stepu obohacené o body drumming (bubnování na tělo), rytmická a pohybová cvičení.

Co stepem získáte?

Step posiluje především svaly na nohou - posiluje svaly stehen, lýtek a hýžďových svalů. Seznámíte se s jedinečnou uměleckou formou, která balancuje na hranici tance a hudby.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné sportovní oblečení umožňující volný pohyb (přiléhavé tričko nebo top, legíny nebo kraťasy) a sportovní/taneční boty s odpruženou pevnou podrážkou - ideálně stepky. Nezapomeňte na dostatek tekutin a ručník.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Tereza Kopecká

Tereza Kopecká

Podupáváte-li si nohou kdykoliv slyšíte hudbu, klepete prsty o stůl do rytmu nebo se jen vždy ohromeně díváte na staré filmy s Fredem Astairem a říkáte si, taky bych se to jednou chtěla naučit. Step je láska na celý život. Stejně jako jsem mu podlehla já a věnuji se mu již od svých osmi let, můžete kouzlu stepu propadnout i vy. Výhoda tohoto tance…

Více na profilu lektora