• O lektorovi

  Lekce s Klárou jsou pohodové a krásně si na nich „vyčistíte“ hlavu… a rozhodně také propotíte tričko. Procvičíte si na nich techniku, improvizaci, stínování i choreografie. Klára hodně dbá na to, aby vynikla osobnost každé tanečnice a hlavně aby na lekci byla dobrá nálada.  

  Motto: "A ship in port is safe, but that's not what ships are built for." (Loď je nejbezpečnější v přístavu, ale proto se lodě nevyrábí.)

  Koncept lekcí

  Každá Klářina lekce je rozdělena na několik částí: rozcvička, roztančení, protančení, choreografie či krátká variace, posilování (převážně Flirt Dance) a protažení.

  ORIENTÁLNÍ TANEC
  Při orientálních lekcích Klára klade důraz na technické provedení prvků stejně jako na příjemnou hudbu a pohodu v hodině. Lekce staví tak, aby se dámy v jejích kurzech naučily něco nového z techniky (ve stylu Raks sharki), poznaly folklór, naučily se trochu teorie i choreografie a aby se odreagovaly od každodenních starostí. Klasický Orientální tanec doplňuje různými pomůckami, např. se závojem, s hůlkou, s křídly Isis, s činelkami, se šavlí, se svíčkami, se šátky, se stuhou, s tamburínou, s darbukou…

  FLIRT DANCE
  Při lekcích flirt dance se Klára zaměřuje na správné rozhýbání těla, provedení svůdných pohybů a posilování. V rámci kurzu se prostřídají variace nejen pomalého a rychlého Flirt Dance s prvky Latin Dance či Street Dance, ale také svádivé variace na zemi, v sedě, u stěny, se židlí, u tyče (Poole Dance) a striptease apod. (a samozřejmě také rozcvičky s karimatkou – Její dámy z kurzů ví, o čem mluví!

  BOSU BALANCE
  Speciální lekce pro posílení vnitřních hlubokých svalů. Každá lekce začíná pořádnou rozcvičkou, rozhýbáním a zahřátím celého těla. Po té následují různá nenáročná balanční cvičení, při kterých dochází k zapojení všech důležitých svalů najednou, včetně hlubokých stabilizačních svalů. Toto cvičení Vám svaly vytvaruje a posílí, a hlavně Vás je naučí používat.

  FITNESS BEAUTY
  Lekce kardia, posilování a střečinku, které tvoří pevný zadeček, ploché bríško, dokonalé ruce a krásné nohy. Nejde jen o to, aby dámy z tohoto kurzu "zhubly do plavek." Toto speciální cvičení Vám vytvoří krásné, pevné a pružné tělo. Budete chodit hezky rovně se zadečkem "mňam mňam" a budete mít přirozeně zpevněné ruce a nohy. Posílíte tzv. hluboký stabilizační systém a díky tomu Vás přestanou bolet záda a vyřešíte si i další zdravotní  problémy. Lekce Fitness Beauty mají různé zaměření. V popisu lekce je vždy upřesněno, na jaké téma bude lekce zaměřena. Vždy se jedná jen o úvodní část lekce a cvičí se základní prvky. Není nutné předem absolvovat lekce v daných stylech.

  BOSU: Dancer’s Total Body Complete!
  Lekce, po kterých budou všechny tanečnice i tanečníci tančit se správným svalovým zapojením, budou vypadat úžasně a ještě se zbaví špatných pohybových stereotypů. Nastartujte své svaly tak, abyste je při tanci použili vždy správně a tančili jste nádherně! Kurz je vhodný pro všechny, kteří si chtějí perfektně rozhýbat boky, hrudník a posílit svaly celého těla.

  Milé ohlasy našich klientů 

  "Dobré dopoledne, víkend s lektorkami Danielou a Klárou se opravdu vydařil. Taneční program byl rozmanitý, pečlivě volený s ohledem na nás, tanečnice, byl intenzívnější než kdy jindy, ale záleželo na každé z nás zda se zúčastníme všech hodin nebo jen některých (my jsme si nenechaly nic ujít), ubytování bylo příjemné, klidné, čisté, okolní příroda krásná. Oceňujeme přípravu obou lektorek, daly si opravdu záležet, aby byly tanečnice maximálně spokojené. Již nyní se těšíme na další víkendy či pobyt u moře příští rok. J. N., L. B., V. B."

  "Dobrý den, moc Vám děkuji za tento víkend = na Slapech s orientálním tancem s Danielkou a Klárkou ;o) Bylo to nádherné, že se mi ani nechtělo vracet domů. Ubytování je úžasné, jídlo parádní a Danielka s Klárkou se o nás staraly jako o "oko ve své hlavě" ;o) Krásně jsem si díky lektorkám a celému víkendu aktivně odpočinula a nabrala spoustu nové pozitivní energie ;o) Navíc se obě lektorky staraly, jestli máme odvoz, s kým chceme být na pokoji, nádherně připravily taneční program i ten večerní ;o) Celý pobyt byl pro mě jako balzám na duši ;o))) Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji krásný den..."

  Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

  Za nejdůležitější kurz, který Kláře pomáhá při její výuce, považuje rekvalifikační kurz Centra Tance – Lektor orientálního tance absolvovaný v roce 2010. Dále využívá své znalosti a zkušenosti získané při studiích instruktora fitness, poradce výživy a třeba i poznatků z masérského kurzu.
  K Orientálnímu tanci absolvovala snad všechny semináře a kurzy zahraničních lektorů pořádané v ČR a účastnila se i několika mezinárodních festivalů. Mezi lektory, kteří ji nejvíce ovlivnili, patří hlavně Daniela Pardusová, Michal Mach a Káťa Krejčová. Její největší inspirací byli a jsou: Jillina (USA), Zahra bent Amar (Alžír), Shahrazad (Německo) a Elena Rössler (Německo), Amar Gamal (USA) a Kaeshi Chai (USA), Aziza (Kanada), Bri Hurley (USA), Aida Nour (Egypt), Zeina (Švédsko), Sadie (USA), Bozenka (USA), Tamalyn Dallal (USA), Bahara (Rakousko), Malika Babouk (Francie), Khaled Mahmoud (UK), Mohamed Kafazy (Egypt), Yasser al swery (Sýrie) či Rena Milgrom nebo Efthymia Anesti.
  Z ostatních stylů Kláru nejvíce naučili: Matt Pardus (Street Dance), Martina Panochová (Street Dance), Sara Puchowska (pilates), Hanička Hladovcová (jóga), Eva Procházková (Flirt Dance), prof. Taťána Krištůfková (Flamenco, balet), Růženka Halamková (Latin Dance)…
  Nemalou část jejího tanečního vzdělání tvoří i kurz orientálních rytmů absolvovaný u Eleny Rössler a kurzy rytmů, hry na činelky a hry na darbuku u Miroslava Čipery a Ibrahim abu Hassana.

  Úspěchy

  Za jeden z největších úspěchů ve své taneční kariéře Klára považuje svou účast na Miss Orient, na základě které ji Centrum Tance oslovilo s nabídkou lektorské spolupráce. Velmi si cení, že tato spolupráce pokračuje již přes sedm let.
  Klára je moc ráda, že jí bylo Centrem Tance umožněno učit po boku Daniely Pardusové nejen na víkendových pobytech v ČR, ale i několik let při dovolených s tancem u moře v zahraničí.
  Spolu s lektorkou Danielou Pardusovou také založily skupinu Shankara, která se účastnila mnoha předních českých tanečních festivalů. 
  Za ten úplně největší úspěch ale Klára považuje, že se k ní dámy do kurzů vracejí, že s ní tančí s úsměvem na rtech a že občas její kurz na chvíli přeruší, aby se věnovaly vytouženému miminku.

   

 • Lekce

  Hledáme pro Vás lekce, počkejte prosím…